Жінка посміхається

Як жінкам прожити 100 і більше років – секрет від вчених

Pixabay

Є певний інструмент для досягнення довголіття

Вчені встановили, що підтримка жінками стабільної ваги у дорослому віці пов'язана з підвищенням шансів дожити до 100 років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

До нового дослідження фахівці з Каліфорнійського університету залучили понад 50 тисяч жінок, вік яких перевищував 60 років. Вони порівнювали тих, хто стабільно зберігав вагу протягом 3 років, і тих, хто втратив як мінімум 5%.

Виявилося, що у схудлих жінок шанси дожити до 100 років на 38% менше, на 35% – до 95 років і на 33% – до 90 років. Результати були передусім актуальними для тих, хто позбувся зайвих кілограмів не спеціально, бо на втрату ваги могло вплинути погане здоров'я, стрес або слабкість.

Цікаво, що жінки, які набрали понад 5% ваги свого тіла, не мали ніякої різниці у шансах дожити до 90 років і старше. Є версія, що збільшення ваги в середньому або молодшому віці підвищує ризик скорочення тривалості життя.

Автор дослідження і доктор Аладдін Шадьяба заявив, що стабільна вага – це інструмент для досягнення довголіття для літніх жінок. Якщо ж жінка втрачає вагу, але не намагається цього досягнути, тоді це потенційно попереджувальна ознака поганого стану організму та предикатор зниження тривалості життя.

Вчені зазначили, що людині, якій лікарі порадили схуднути за станом здоров'я, непотрібно серйозно орієнтуватися на результати цього дослідження. Особливо це стосується людей з ожирінням.

Також варто зауважити, що втрата ваги у більш пізньому віці – звичайне явище, яке не повинно одразу викликати тривогу. Але все таки у цьому випадку слід звернутися до лікарів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що чоловік мав смертельну форму раку та міг прожити менш як рік, але "обдурив смерть" і назвав свої секрети довголіття.

Дивіться також відео 5 каналу: Театр "Ленком" відкрито виступає за війну. Але вирішив, що може розповідати про злочини нацизму

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ