Вчені встановили ще одну причину появи деменції

Науковці у рамках нового дослідження прийшли до висновку, що викиди забруднювальних речовин можуть спровокувати розвиток деменції

Відомо, що забруднювальні тверді частки в повітрі з'являються в атмосфері внаслідок спалювання викопного палива, транспортних і промислових викидів. Однак цим список джерел не обмежується, бо відомо про вплив лісових пожеж і спалювання органічних речовин у сільському господарстві. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на New Atlas.

Хімічні сполуки, такі як РМ2,5, – це особливо небезпечні тверді частинки для людського організму. Вони осідають у легенях і навіть мозку, коли людина вдихає повітря через ніс.

Нове дослідження показало, що викиди PM2,5 у сільському господарстві та лісові пожежі пов'язані з появою деменції у понад 27 тис дорослих мешканців США. Зазначається, що хвороба розвинулася у близько 15% американців, але швидкість деградації когнітивних функцій була суттєво вища, де виявили високу концентрацію PM2,5.

Таким чином, дим від лісових пожеж не тільки подразнює дихальні шляхи та провокує утруднене дихання, але й також деструктивно впливає на роботу мозку.

На тлі підвищення глобальних температур на нашій планеті збільшується інтенсивність лісових пожеж. Вони можуть відбуватися тривалий час через вплив постійних сильних хвиль тепла. Через це дим поширюється на значні території та забруднює повітря.

Вчені стверджують, що через вплив твердих часток у повітрі збільшується ризик розвитку деменції. Частинки, які утворюються внаслідок спалювання органічних речовин у сільському господарстві та лісових пожеж, становлять особливу небезпеку для людського мозку.

Розвиток деменції може відбуватися тривалий час. Однак, вважають науковці, у рамках нового дослідження вони отримали нові докази того, що існує потреба термінового вжиття заходів зі скорочення кількості твердих часток у повітрі.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені назвали продукт, який знижує ймовірність розвитку деменції до 8-14%.

Дивіться також відео 5 каналу: РІК 1996. ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ / ВБИВСТВО ЄВГЕНА ЩЕРБАНЯ /ЗОЛОТА ГРИВНЯ.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше