Пара похилого віку

Вчені виявили два нові фактори, які впливають на довголіття

Shutterstock

Це пов'язано з місцем проживання і розповсюдженою психічною хворобою

У рамках нового дослідження науковці встановили кілька неочікуваних факторів, пов'язаних з тривалістю життя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sci Tech Daily.

Вони встановили, що на швидкість старіння впливає фактор проживання у міських районах, яким властива значна нерівність у ресурсах і соціальних можливостях. Також важлива роль належить симптомам депресії. Кореляцію фіксували навіть після того, як враховували фактори хронічних захворювань та шкідливих звичок.

Вчені вимірювали симптоми депресії, використовуючи стандартну шкалу депресії з 10 пунктів. Виявилося, що ризик смерті збільшувався на один місяць, коли на один бал збільшувалася оцінка симптомів цього психічного захворювання.

Є версія, що депресія призводить до емоційного стресу, що провокує біологічне виснаження організму та порушує регуляції фізіологічних систем людини. У підсумку це загрожує більш раннім біологічним старінням.

Раніше "Дивогляд" писав, що 100-річна жінка назвала свій секретний напій, який вживає кожного дня.

Дивіться також відео 5 каналу: "Харків без Лободи": одиночний протест 16-річної Дарини. Як українці і сама співачка реагували?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ