Спанієлі

Чи справді собаки роблять людей щасливими – відповідь вчених

Shutterstock

Вони дізналися, як на наш організм впливає 5-20 хв погладжування домашнього улюбленця

Науковці у рамках нового дослідження встановили, що спілкування з собаками позитивно впливає на здоров'я людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на NPR.

Вчені з Університету співдружності Вірджинії зафіксували, що лише 5-20 хв погладжування тварини призводить до суттєвого падіння рівня гормону стресу кортизолу та підвищення гормону щастя окситоцину. Цікаво, що ці процеси є двосторонніми, бо коли собаки взаємодіють з людьми, то у них теж збільшується кількість цього гормону.

Відомо, що підвищення рівня окситоцину в організмі покращує нервову систему та імунітет. Для цього зовсім не потрібно самому заводити домашнього улюбленця – достатньо інколи гладити песика своїх родичів або знайомих.

Згодом вчені хочуть провести нові дослідження для доведення своїх висновків за допомогою більших вибірок. Однак вже зараз вони можуть точно сказати, що собаки позитивно впливають на наше фізичне та психічне здоров'я.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що UAnimals запустили платформу донорства крові для тварин.

Дивіться також відео 5 каналу: ТРЕШ В ОКУПАЦІЇ. Бумеранг Бандери || Повний випуск

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ