Птахи

Птахи та кількість божевільних людей пов'язані – вчені

Shutterstock

Виявилося, що на психічний стан впливають не лише зелені насадження

Науковці встановили, що кількість психічних розладів у людей пов'язана з різноманіттям птахів на території, де вони спільно проживають. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Independent.

Нове дослідження підтвердило існування складного зв'язку між кризою біорізноманіття і психічними хворобами людей. Вчені вивчили дані з онлайн-бази спостережень за птахами у штаті Мічиган (США) та порівняли їх з кількістю госпіталізацій, пов'язаних із тривожністю та психічними розладами.

Виявилося, що фактор низької різноманітності видів птахів – це важливий провісник зростання кількості госпіталізацій внаслідок психічних хвороб. Науковці стверджують, що зелені насадження – це важлива запорука стабільності нашої психіки. Однак це дослідження вказало на існування незалежних суттєвих зв'язків між психікою і різноманітністю птахів.

За словами доцентки Інституту навколишнього середовища та міждисциплінарних наук Карлтонського університету в Канаді Рейчел Бакстон, враховуючи результати дослідження, нам потрібно захищати природу, аргументуючи це не розкішшю, а необхідністю добробуту.

"Відновлення та збереження різноманітних пташиних спільнот може стати одним зі шляхів покращення психічного здоров'я в містах і враховуватись у проєктах відновлення міст і політиці охорони здоров'я", – додала вона.

Раніше "Дивогляд" розповідав про ознаки, які вказують на проблеми з психічним здоров'ям.

Дивіться також відео 5 каналу: Треба УЖЕ ЕКОНОМИТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ, щоб пройти ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН. Україна використовує золоті запаси

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ