Екосистема

Природа вражає: вчені показали, які тварини існують під дном Тихого океану – відео

ROV SuBastian/Schmidt Ocean Institute/CC BY-NC-SA

Життя може існувати навіть у місцях з цілковитою темрявою

Вчені знайшли на глибині близько 2,5 км під дном Тихого океану нову екосистему. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science alert.

Науковці під час дослідження перебували на борту судна Інституту океану Шмідта. Вони очистили ділянку дна на Східно-Тихоокеанському піднесенні біля Центральної Америки, використовуючи дистанційно керований підводний апарат SuBastian.

У 1970-х роках на цій ділянці знайшли гідротермальні джерела. Вони виливають у глибини океану гарячі рідини, в яких багато мінералів.

За підсумками дослідження вчені відкрили нову екосистему та довели, що життя може існувати навіть у місцях з цілковитою темрявою.

"На суші ми давно знаємо про тварин, що живуть у підземних порожнинах, а в океані – про тварин, що живуть у піску та мулі, але вперше науковці шукали тварин під гідротермальними джерелами", – поділився виконавчий директор інституту Джіотіка Вірмані.

Вчені знайшли черв'яків, равликів, бактерії, трубочників та інших істот. Найбільшу увагу привернули до себе саме трубочники. Ці глибоководні створіння переміщуються під морським дном крізь вулканічні рідини, колонізуючи нові ділянки.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли зброю бронзового віку, що була виготовлена з інопланетного матеріалу.

Дивіться також відео 5 каналу: Унікальний випадок для України! Двом дівчатам зробили пересадку серця. Який настрій у пацієнток?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ