Аукціон

На аукціоні продали найдорожчий сир у світі – у чому його особливість (фото)

Shutterstock

Вага одного колеса сиру становить 2,1 кг

Іспанський сир із пліснявою кабралес став найдорожчим сиром в історії, оскільки він був проданий на аукціоні за $32 тис. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на New York Post.

Йдеться про напівтвердий, гостро молочний продукт, який дозріває в гірських печерах Астурії (Іспанія). Вага одного колеса становить 2,1 кг.

Саме таке колесо пішло з молотка за €30 тис ($32 тис) на аукціоні у рамках місцевого сирного фестивалю. Завдяки цьому цей продукт потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

Сир з ароматом умамі придбав Іван Суарес, який володіє рестораном El Llagar de Colloto поблизу Ов'єдо. За його словами, на придбання його надихнули "пристрасть до землі" та "робота сироварів". Цікаво, що він також є покупцем попереднього сиру з Книги рекордів Гіннеса – у 2019 році він придбав сир кабралес за €20,5 тис ($22 тис).

Чому така висока ціна? Справа у виснажливому процесі виготовлення сиру. Спершу виробник має взяти сире коров'яче молоко або суміш коров'ячого, овечого та козячого молока, а потім витримати його як мінімум 4 місяці у гірських печерах регіону Кабралес.

Безпосередньо сир-рекордсмен проходив дозрівання у печері заввишки 1400 метрів при температурі 7 градусів. Це тривало щонайменше 8 місяців.

Після витримки цей продукт годину транспортують горою до найближчої дороги, а далі продають за ціною $30-35 за 1 кг. Цим сиром користуються, щоб прикрашати шматки яловичини, такі як чизстейк Філадельфія.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Дніпрі встановили цікавий гастрономічний рекорд.

Дивіться також відео 5 каналу: Театр "Ленком" відкрито виступає за війну. Але вирішив, що може розповідати про злочини нацизму

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ