Серце

Фахівці назвали найкращі та найгірші звички для стану серця

Shutterstock

Недбалий підхід може призвести до раку чи ампутації кінцівок

Кардіологи детально розповіли про вплив певних звичок на стан здоров'я та організму в цілому.  Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Parade.

На думку фахівців, найбільшу шкоду своєму серцю наносять люди, які курять звичайні цигарки чи електронні, також відомі як вейп. Вони суттєво підвищують ризик інсульту, інфаркту та периферичних судинних захворювань.

Це може призвести до ампутації ніг у важких випадках і навіть раку. За словами доктора медичних наук Нормана Лепора, через вживання тютюну в коронарних артеріях утворюються бляшки, що своєю чергою підвищує рівень холестерину.

Далі йдуть малорухливий спосіб життя та погана дієта з високим вмістом насичених жирів і високим споживанням натрію. Також дуже важливо підтримувати рівень холестерину під контролем. Для цього потрібно відмовитися від трансжирів, зменшивши вживання продуктів з високим вмістом натрію та насичених жирів.

Якщо ж говорити про позитивний вплив, то кардіологи рекомендують здорове харчування та регулярні фізичні вправи. За словами Лепора, він постійно радить своїм пацієнтам середземноморську дієту, де переважає рослинна їжа та корисні жири, а також 150 хв на тиждень займатися швидкою ходьбою або фізичними вправами.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені виявили два нові фактори, які впливають на довголіття.

Дивіться також відео 5 каналу: Переворот на рОСІЇ ВІДМІНЯЄТЬСЯ. Тим часом українські військові розгромили плацдарм окупантів

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ