Як захистити себе та рідних від COVID-19 перед початком епідемічного сезону – МОЗ України

Фахівці нагадали про методи захисту від коронавірусу, протипоказання до вакцинації та можливі реакції, викликані нею.

"Усі люди, старші 18 років, мають отримати базовий курс імунізації двома дозами вакцини проти COVID-19 (зараз в Україні доступні CoronaVac/Sinovac Biotech та Comirnaty/Pfizer-BioNTech) або ж однією дозою вакцини Janssen (Jcovden)", – розповіли у МОЗ України.

Бустерну вакцину можуть робити всі люди старші 18-річного віку, які отримали базовий курс вакцинації понад пів року тому. Друга бустерна доза вакцини проти COVID-19 через, щонайменше, 4 місяці після першої наразі доступна всім людям віком від 60 років, а також людям у віці 18-59 років, які мають хронічні захворювання.

Дитина від 12 років може щепитися проти коронавірусу двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Незначна інфекція (наприклад, застуда або субфебрильна температура) – не протипоказання до щеплення. Відомо, що у США дітей вакцинують навіть у випадку підвищеної температури та ознаках ГРВІ. Перелік пунктів та центрів вакцинації шукайте за посиланням.

Вакцинація
Вакцинація
Фото: Центр громадського здоров’я України / Facebook

Читайте також:

Протипоказання до щеплення від COVID-19:

  • важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини;
  • гіперчутливість до одного з компонентів вакцини (про склад вакцини можна дізнатися у медпрацівників, які проводять щеплення);
  • гостра хвороба (температура тіла вище 38,5 градусів).

Можливі реакції на щеплення:

  • почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції;
  • головний біль;
  • біль у м'язах або суглобах;
  • нудота;
  • безсоння.

Фахівці наголошують, що це нормальні реакції, які мають минути за кілька днів після щеплення. Якщо людина відчуває дискомфорт, то їй потрібно звернутися до сімейного лікаря чи терапевта за рекомендаціями.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що, за словами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, кожного тижня в Україні спостерігається все більше нових випадків захворювання на COVID-19. Зокрема, за останні 7 днів кількість хворих на коронавірус збільшилася на 50%.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше