У США і Великій Британії набирає обертів новий підваріант Омікрона, що має назву ВА.4.6. Більш детально про його симптоми, небезпеку і боротьбу з вірусом розповідає "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.
Агентство охорони здоров'я Великої Британії (UKHSA) повідомило, що з 14 по 21 серпня на BA.4.6 припадало близько 3,3% зразків у країні. За місяць цей показник зріс до 9% секвенованих випадків.
Відповідне дослідження провів Центр з контролю та профілактики захворювань, який відмітив, що сьогодні близько 9% останніх випадків захворювання на COVID-19 у США стосуються саме ВА.4.6.
Що відомо про ВА.4.6?
Субваріант Омікрона ВА.4.6 можна вважати похідним від субваріанта ВА.4, який вперше виявили у січні 2022 року на території Південної Африки.
Як саме утворився ВА.4.6 невідомо, але можна припустити, що цей підштам є рекомбінантним, тобто коли людина інфікується одразу двома різними варіантами SARS-CoV-2.
ВА.4.6 несе мутацію R346T, яка була помічена і в інших Omicron-штамах. Як повідомляють фахівці, саме ця мутація допомагає вірусу уникати антитіл, що захищають імунітет. Це стосується й антитіл, що виробляються в результаті вакцинації.
Інтенсивність ВА.4.6
Взагалі Омікрон і подібні до нього (суб)варіанти викликають помітно менші серйозні захворювання і кількість смертей. Тож, можна припустити, що це стосується й ВА.4.6.
Водночас, підваріанти Омікрона більш інтенсивно передаються, у порівнянні з попередніми варіантами. Експерти вважають, що саме ВА.4.6 може краще уникати імунної системи, ніж поширений ВА.5.
Результати дослідження UKHSA довели, що ВА.4.6 має 6,55% переваги у фізичній формі над небезпечним ВА.5 у Великій Британії. Це свідчить про те, що ВА.4.6 вражає організм людини швидше за ВА.5.
Реакція ВА.4.6 на вакцини
Науковці з оксфордського університету повідомили, що пацієнти, які отримали три дози COVID-вакцини від Pfizer виробляють помітно менше антитіл у відповідь на BA.4.6, у порівнянні з ВА.4 та ВА.5. Це свідчить про те, що сучасні вакцини можуть не впоратися з більш прогресивним субваріантом.
Щоправда, ефективними у цьому випадку можуть стати вакцини, які націлені не на всі штами одразу, а саме на Omicron.
Симптоми ВА.4
Щодо симптомів нового субштаму поки що мало відомо, але цілком ймовірно, що вони подібні до загальних симптомів Омікрона.
ВАКЦИНАЦІЯ В УКРАЇНІ
На сьогоднішній день процедура вакцинації на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.
Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.
Незважаючи на це, багато хто нехтує вакцинацією. Одні недооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана.
Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.
Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носіння маски та дотримання соціальної дистанції.
Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років.
Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.
Разом із цим фахівці наголошують на необхідності вакцинації ще й бустерною дозою. Для чого і коли треба щепитися нею раніше розповідав "Дивогляд".
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.