Чому при менструації змінюється робота ШКТ і що з цим робити – поради

Фахівці розповіли, чому під час менструації може змінюватись робота шлунково-кишкового тракту, а також про те, як полегшити неприємні прояви

"Наче дівчатам мало щомісяця проживати тиждень менструації, до неї ще й часто додаються якісь вау-ефекти. То пронос, то закреп, про перепади настрою і бажання нищити все навколо взагалі мовчимо", – йдеться у повідомленні uahealth.

Що відбувається з ШКТ?

Матка розташована біля кишківника, а тому вони часто стають "співучасниками злочину". У звичайні дні гладка мускулатура матки розслаблена, а коли настає менструація, то вона скорочується. На нормальну роботу матки може негативно впливати наповнений кишківник, а тому "сама матінка природа хоче", щоб людина частіше ходила до туалету.

Згідно з науковою точкою зору, переважно розлади роботи ШКТ відбуваються внаслідок підвищеної кількості простагландинів (необхідні для скорочення матки). Вони можуть одночасно спровокувати інтенсивніше скорочення м'язів кишківника, внаслідок чого людина частіше бігає до туалету. А ось якщо простагландини є у недостатній кількості, то навпаки буде закреп.

Біль у животі
Біль у животі
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Окрім цього, під час менструації зростає приплив крові до органів малого тазу, внаслідок чого у клітинах затримується рідина. Це безпосередньо відбивається на тонусі судин, а зовні проявляється як понос.

"Важливо! При схильності до геморою можливе виникнення його загострень у критичні дні. Ось такий бонус"

Також при менструації жінка часто хоче вживати солодощі. Проблема у тому, що цукор провокує у кишківнику бродіння та здуття, що викликає діарею. Саме тому, наприклад, краще з'їсти кілька шматочків улюбленої шоколадки, а не цілу плитку.

У цей період краще не вживати екзотичні страви, які ви зазвичай не їсте, щоб не зробити неприємний сюрприз для свого організму. Також причиною змін у роботі ШКТ може бути патологія, а тому зверніться увагу на наступні симптоми:

  • пронос не проходить 2 і більше днів;
  • сильний біль;
  • блювота;
  • температура;
  • піна, зелень і кров у рідкому випорожненні;
  • додаткові прояви, які відрізняються від звичних відчуттів у критичні дні.

Усі ці симптоми потребують невідкладної консультації у лікаря.

Окрім цього, неприємні прояви у цей період можна полегшити завдяки змінам у харчуванні. Зокрема, рекомендується наступне:

  • запікайте, готуйте на пару та варіть їжу, а не смажте;
  • відмовтеся від гострих і солоних страв, а також соусів;
  • не вживайте багато їжі, щоб не перевантажувати організм, а також алкоголь, фастфуд (бургери, піцу, сухарики, чіпси тощо) і солодощі з висококалорійної випічки з жирними кремами;
  • менше споживайте чай, каву та газовані напої, замість яких краще підійде вода.

Раніше "Дивогляд" розповідав про профілактику, симптоми та методи лікування панкреатиту.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше