Українці придбали на 32% більше антидепресантів, ніж минулого року

За перші 6 місяців 2022 року в Україні продали 1,4 млн упаковок антидепресантів (на 32% більше, ніж торік), загальна вартість яких склала 496 млн грн (+41%).

Згідно з інформацією ВООЗ, населення України більше всіх у світі страждає на депресію цього року. У МОЗ стверджують, що 15 млн громадян потрібна психологічна підтримка. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Forbes.

Через повномасштабне російське вторгнення населення зазнало значного стресу, внаслідок чого зріс попит на препарати для лікування ментального здоров'я. Передусім це стосується антидепресантів, яких у першому півріччі 2022 року продали на 496 млн грн (+41%), або 1,4 млн штук упакувань (+32%).

За словами медичного директора фармкомпанії "Тева Україна" Олександра Семенова, після 24 лютого серед українців почастішали тривожні стани та депресії, внаслідок чого "лікарі в рази більше призначають антидепресантів". Є версія, що якби Україну не покинули кілька мільйонів людей, то продажі антидепресантів зросли б мінімум на 70%, бо втрата домівки є додатковим сильним фактором стресу.

Найбільше продажі зросли у лютому, на 50%, а у березні та квітні відбулося падіння темпів, що обумовлено великою міграцією за межі України та неможливістю реалізації препаратів на тимчасово окупованих територіях.

Депресія
Депресія
Фото: Shutterstock

Читайте також:

"Вже в липні-серпні українці зрозуміли, що позитивні прогнози про швидкі перемоги марні. Тому вони знову почали розчаровуватися та активніше купувати заспокійливі препарати", – розповів директор з продажів і маркетингу представництва північномакедонської фармкомпанії Alkaloid Артем Матвєєв.

Додатково попит на заспокійливі препарати стимулюється затягування бойових дій, безробіттям і наближенням зими. Також лікарі почали частіше призначити антидепресанти через зростання популярності онлайн-консультацій, під час яких простіше призначити ліки, а не домовлятися про курс сеансів психотерапії.

"Вони намагаються надати, так би мовити, швидку допомогу, за наявності симптомів тривоги", – додав Матвєєв.

Внаслідок такого лікування може виникнути звикання. Якщо людина невчасно припинить приймати препарати, то можуть розвинутися хронічні психічні розлади та депресивний синдром.

На думку психіатра та психолога Євгена Воронкова, зростання продажів не вказує на рівень захворюваності, але є його непрямою ознакою. Він вважає, що це передусім обумовлено активним просуванням своїх виробів фармацевтичними компаніями. Споживачам представляють ці ліки так, нібито вони можуть розв'язати всі їхні проблеми.

"Насправді це не так. Фактично це фармакологічний пластир. В останні 10 років українці почали лояльніше ставитися до візитів до психіатра. Прийшовши до психіатра, ви обов'язково отримаєте призначення на якийсь препарат. Проте це безглуздо, коли 98 зі 100 пацієнтів психіатра отримують діагноз і їм виписують ліки. Мало того, останніми роками з'явилася мода на деякі захворювання, препарати та методи лікування", – зазначив Воронков.

Фахівці вважають, що чим довше триватиме війне – тим більше зростатимуть продажі антидепресантів. За підсумками 2022 року обсяг продажів може становити близько 1 млрд грн.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як отримати безкоштовну допомогу психолога по телефону.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше