Пігулки

Як отримати імуносупресанти під час війни – поради

Shutterstock

В умовах воєнного стану пацієнтам видають препарати імуносупресії на 6 місяців

Попри повномасштабне російське вторгнення в Україні продовжують безкоштовно забезпечувати всіх пацієнтів після трансплантації препаратами імуносупресивної дії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ України.

Після виписки людині потрібно звернутися до Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) за місцем проживання, співробітник якого поставить пацієнта на облік, замовить необхідні ліки та роз'яснить порядок їх отримання. Для взяття на облік пацієнт має надати ДОЗ наступні документи:

  • паспорт або ID-картку;
  • індивідуальний податковий номер;
  • виписний епікриз із медичної картки, виданий закладом, де виконана трансплантація;
  • консультативний висновок лікаря-трансплантолога про призначення засобів імуносупресивної терапії.

Якщо людина через війну вимушено переїхала в інший регіон, то вона може звернутися до ДОЗ за новим місцем проживання, але тоді треба додати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщену особу. В умовах воєнного стану пацієнтам видають препарати імуносупресії на 6 місяців.

"При цьому слід обов’язково дотримуватися схеми проведення лабораторних досліджень щодо визначення концентрації препарату в крові і підтримувати зв'язок з лікарем-трансплантологом на предмет коригування дози препаратів. Наразі у кожній області визначено відповідальну особу – представника ДОЗ, у якого можна отримати консультацію телефоном щодо забезпечення препаратами імуносупресії в конкретному регіоні", – розповіли у МОЗ.

Перелік відповідальних осіб і контактні телефонні номери знаходяться за посиланням.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що треба мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ