Сонний параліч

Як запобігти сонному паралічу та в чому його небезпека

Shutterstock

Названо людей, які найчастіше зштовхуються з цим явищем

Сонний параліч є феноменом, при якому людина прокидається, але не може поворухнутися протягом деякого часу. Він здатен привести до серйозних наслідків, про що розповіли на медичному порталі ITMED.

Сонний параліч називають фізіологічним процесом, під час якого відбувається вимкнення мозком м’язової активності організму. Це робиться для того, щоб під час сновидінь людина не рухалася.

Можна сказати, що він забезпечує нас комфортом і безпекою, проте у деяких випадках людина прокидається, а тіло досі ні. Це пов’язують з порушенням фази швидкого сну.

В основному це зустрічається серед молодих людей та підлітків, а також тих, хто полюбляє спати на спині. Також це може бути обумовлено стресом, порушенням режиму дня, безсонням, психіатричним порушенням та гормональним дисбалансом.

Серйозні негативні наслідки в основному відсутні, проте людина може зштовхнутися в цій ситуації з сильним страхом. Останній небезпечний для людини з патологією серця.

Сонний параліч – не захворювання, але якщо він часто вас турбує, тоді варто проконсультуватися з неврологом. Він може порадити гарно висипатися, робити фізичні вправи, не вживати перед сном алкоголь, кофеїн та багато їжі.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як денний сон впливає на здоров’я.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ