10 секретів, які допоможуть вранці прокидатися бадьорим

Кажуть, що робочий графік вигадали жайворонки, поки сови спали.

І тепер совам доводиться щоранку в муках прокидатися і витягати себе з ліжка.

Якщо вам теж важко вранці розлучитися з м’якою подушкою і тепленькою ковдрою, “Дивогляд” підготував для вас 10 порад, які допоможуть прокидатися бадьорими і з гарним настроєм.

  • 1. Вигадайте собі причину, заради якої захочеться вранці швидше прокинутися.

Наприклад, встигнути подивитися серію улюбленого серіалу, приготувати смачний сніданок, помедитувати в тиші або зробити вправи.

  • 2. Починайте день без гаджетів.

Не поспішайте вранці одразу перевіряти соцмережі і стрічки новин. Присвятіть ранок лише собі. Подумайте про щось хороше і спокійне. Можна також увімкнути улюблену музику і трохи потанцювати.

Будильник
Будильник
Фото: Shutterstock
  • 3. Налагодьте свої відносини з будильником.

Звичайно ж, навіть найулюбленіша пісня дуже скоро стане нестерпною, якщо поставити її на будильник. Спробуйте знайти якусь максимально нейтральну, але приємну мелодію, яка не дратуватиме вас. І не дозволяйте собі хитрощів “переведу будильник на 10 хвилинок”, а потім ще на 10. Вставайте одразу, як почуєте звук. Для цього можна ставити будильник подалі.

  • 4. Вас збадьорить душ.

Якщо очі відмовляють розплющуватися, зберіться з силами і заведіть себе у ванну кімнату. Контрастний душ швидко розвіє залишки сну. Головне закінчувати холодною водою.

Душ
Душ
Фото: Shutterstock
  • 5. Якщо прокинулися на 20 хвилин раніше від будильника — вставайте.

Не засмучуйтеся, якщо раптом прокинулися раніше. Навпаки, вважайте, що це додатковий час, який ви можете витратити лише на себе.

  • 6. Дайте собі більше світла і свіжого повітря.

Розшторте гардини і відкрийте вікно. Свіже повітря дозволить мозку працювати активніше. А сонячне світло (або навіть лампочка) дадуть сигнал, що вже день і годі спати.

  • 7. Пострибайте.

Спробуйте підстрибнути кілька разів, піднімаючи руки догори. Це не лише розбудить вас, а дозволить швидше запустити в роботу лімфатичну систему і розігнати токсини.

Ранок
Ранок
Фото: Shutterstock
  • 8. Прокидайтеся на вихідних у той же час, що й в будні.

За 5 робочих днів організм вже трохи встигає звикнути до ранкових підйомів. Але, якщо на вихідних ви вирішите відіспатися, у понеділок все знову доведеться починати спочатку. І ранки знову перетворяться на муку.

  • 9. Випийте склянку води замість кави.

Склянка води вранці допомагає розбудити метаболізм, а разом із ним — і весь організм. Кава ж може додати енергії лише на короткий період, а потім вас знову почне хилити в сон.

До того ж, що довше і більше ви п'єте каву, то менше відчуваєте її стимулюючий ефект.

Вода
Вода
Фото: Shutterstock
  • 10. Лягайте спати у нормальний час.

Жоден із вище перелічених способів вам не допоможе, якщо вам треба прокинутися о 6 ранку, а ви лише о 5 заснули. Розрахуйте свій графік так, щоб на сон було не менше 6 годин. І краще, якщо ви засинатимете в один і той же час.

Раніше "Дивогляд" розповідав про 10 сніданків, із яких найкраще починати свій день.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше