Безсоння

Як нормально спати під час війни – корисні поради

Kinga Howard / Unsplash

Слід подбати про певні фактори

Доктор медичних наук і професор Олег Чабан поділився порадами, які допоможуть заснути під час війни. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал "Програма "Ти як?".

У важкий час для психіки сон переходить до так званої "стадії очікування", коли людина наче спить, але готова будь-якої миті бігти до укриття. Однак сон є основою ментального здоров'я, а тому потрібно все робити для його підтримки та нормалізації.

Для цього рекомендується подбати про безпечне місце (навіть якщо немає повітряної тривоги), тепло (холод призводить до неспокою) і звукову атмосферу (підійдуть тиша, музика чи звуки природи в навушниках).

Вправи, які допомагають заснути:

  • Позіхайте, навіть якщо не хочете.
  • Тренуйте в уяві "безпечне комфортне місце" та деталізуйте його, коли лежите чи сидите, заплющивши очі.
  • Коли ви лягаєте, розслабляєтеся та зігріваєтеся, неглибоко та несильно промасажуйте ваші очі. Це має супроводжуватися кількома повільними неглибокими вдихами та видихами.
  • Сконцентруйтеся на диханні та спокійному русі грудної клітини. Потрібно видихати неглибоко та повільно, щоб відчувати губами рух повітря. Уявіть над собою рожеву хмару та спробуйте її повільно та далеко "змістити" завдяки подиху.

Раніше "Дивогляд" розповідав про продукти, через які можуть снитися жахи.

Дивіться також відео 5 каналу: Переворот на рОСІЇ ВІДМІНЯЄТЬСЯ. Тим часом українські військові розгромили плацдарм окупантів

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ