Як обрати термос для їжі та напоїв – корисні поради

Під час війни часто виникають ситуації, коли людина йде з дому в укриття чи інше місце. Щоб зробити цей період спокійнішим, варто мати якісний термос, в якому можна зберігати теплими напої чи їжу.

Саме тому "Дивогляд" вирішив розповісти про те, як правильно обрати термос і на які нюанси потрібно звернути увагу під час його купівлі.

Види, обсяг, як обрати та догляд

  • Термос, який має універсальну пробку та широке горло (домашнє використання).
  • Термос зі скляною колбою (заварювання трав).
  • Харчовий вакуумний термос, універсальний термос на 1-1,5 л і термокухоль (офісне використання).
  • Легкий і компактний вакуумний термос (для недалекої поїздки) або термос для чаю великого обсягу (для тривалої поїздки)

Зазвичай термоси мають обсяг від 0,25 до 3-4 л. Чим більший розмір і чим вужче горлечко – тим краще утримуватиме тепло.

Під час купівлі термоса передусім зверніть увагу на запах усередині. Наявність різкого та неприємного запаху вказує на низькопробні матеріали чи те, що ним вже користувалися. Пробка нового термоса має щільно закручуватися і прилягати до шийки, щоб забезпечувати герметичність. Для перевірки останньої налийте в нього воду та переверніть.

Якщо не можете це зробити, то потрясіть ним – якщо колба відходить чи щось стукає всередині, то краще розглянути інші варіанти. Для тестування збереження тепла радимо налити окріп – якщо за 10 хв термос нагрівся, то він погано утримує тепло.

Доглядати за термосом просто – мийте його теплою водою і не забувайте протирати ззовні сухою тканиною. Після цього залиште його відкритим, щоб він міг висохнути всередині.

Термос
Термос
Фото: Pixabay

Читайте також:

Матеріал термоса – в чому різниця?

Скляний термос, на відміну від металевого, не вбирає сторонні запахи, гігієнічніший, простіше відмивається. Чудовий варіант для тих, хто любить заварювати трав'яні настої вдома.

Однак, під час війни краще користуватися металевим термосом, бо він має більшу універсальність, підвищену стійкість до ударів і краще проявляє себе в екстремальних умовах.

Існують різні думки щодо того, який матеріал краще утримує тепло – метал або скло. Враховуючи цей фактор, краще мати обидва термоси. Коли ви вдома та все спокійно, то краще підійде скляний термос. Окрім згаданих переваг, скляна колба, на відміну від металевої не може виділяти небезпечні для здоров'я елементи.

Харчовий термос

Раніше він був чудовим варіантом для офісної роботи чи подорожей, але на тлі війни він також може знадобитися в укритті чи іншому місці. При його виборі зверніть увагу на пробку, яка має для збереження тепла щільно закривати колбу. Зазвичай у таких термосах кілька відділень для різних продуктів. Обирайте той, який має кручену пробку зі спеціальним клапаном, щоб випускати пару.

Матеріал корпусу безпосередньо впливає на збереження температури. Якщо ви плануєте використовувати термос для супу, то купуйте той, який має металеву колбу та широке горло. Також не забувайте заповнювати посудину їжею до верху, бо через присутність повітря їжа швидше охолоне.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, як в Україні змінилася вартість борщу за час війни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше