Зелена вода у Дніпрі

Зелена каша замість води: українців шокувало відео "загниваючого" Дніпра

скріншот

З кожним роком ситуація лише погіршується

У мережі активно поширюється відео, на якому видно, що вода у Дніпрі перетворюється на каламутну зелену "кашу". Про це пише "Дивогляд".

Відео зняла активістка із Черкас Ірина Вербівська.

"Дніпро гине, сьогодні намотали майже 100 км по Дніпру, вода з кожним роком все гірша і гірша, все всіяне дохлою рибою, скоро Дніпро перетвориться на болото і винні в цьому люди і тільки люди. Щороку ми пірнаємо і дивимося, що риби стає все менше і менше, риб-санітарів масово виловлюють сітками, скоро не буде риб взагалі, а замість води буде всюди ось така зелена каша ... дуже прикро ... але це все не за горами", - прокоментувала своє відео авторка.

Користувачі мережі почали писати, що всьому виною фосфати та інші хімікати, які тоннами зливаються у річки. Однак, насправді причина може виявитися навіть серйознішою і незворотною.

"Це вже років 20 як відбувається точно, ще діти були малі, у нас на Осокорках була отака зелена барва з колоній мікроцистісу. Інститут гідробіології займається вивченням цієї проблеми багато років поспіль, основною причиною є зарегулювання русла Дніпра каскадами і штучними морями. Саме в теплих мілких стоячих водах цих "морів" колонії активно ростуть і кожного літа одна й та сама зелена гидота спускається потім з водою у Дніпро. Вирішення проблеми поки не існує, бо повернути річку до первинного швидкоплинного стану без каскадів вже фактично неможливо. Були спроби зменшити зелену масу водоростей природним шляхом, в штучні моря запустили мальків білого амуру, який поїдає мікроцистіс, але з‘ясувалося, що цей доволі агресивний вид який знищує також ікру наших природних річкових мешканців. Проект було зупинено. Наявність хімікатів чи фосфатів чи органічних забруднювачів є суто вторинною, первинним є висока температура і непроточність води в штучних морях! Це не означає, що не треба займатися чистотою води Дніпра, але само по собі це проблему не усуне, на жаль", - написала користувачка Facebook Олена Кодратюк.

Останнім часом спільноті почали все частіше нагадувати про серйозні екологічні проблеми, винуватцем яких стала діяльність людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ