Як обрати та зберігати полуницю – ТОП-7 порад

Полуниця вважається корисною ягодою, в якій дуже багато антиоксидантів, вітамінів, магнію і калію. Вона позитивно впливає на серце, кишечник, шкіру, суглоби, проте далеко не кожен знає, як треба правильно обирати полуницю.

Справа в тому, що неправильна ягода може бути нестиглою, перестиглою або вирощеною із застосуванням великої кількості хімікатів. Саме тому "Дивогляд" дасть вам корисні поради, які допоможуть обрати смачний і корисний продукт.

Розмір

У різних сортів полуниці різні розміри, тому не хвилюйтеся, якщо перед вами дрібна або велика ягода. Щоправда, дуже велика полуниця пов'язана з певним ризиком, бо вона може бути штучно накачана водою.

Також зверніть увагу на зберігання ягоди, бо якщо вона пом'ята, то знайте, що вона скоро почне гнити.

Полуниця
Полуниця
Фото: Shutterstock

Ціла плодоніжка

Якщо в ягоди немає плодоніжки – вона може дуже швидко зіпсуватися. Також не купуйте полуницю з ніжкою, яка висохла, бо її могли зберігати протягом довгого терміну.

Листочок на плодоніжці має бути зеленим. Навіть існує прикмета: що щільніше прилягає плодоніжка до полуниці – то кисліша ягода, а ось якщо між ними є невеличка відстань – то вона солодша.

Читайте також: Як обрати безпечне куряче м’ясо – важливі поради, що захистять організм

Колір

Полуниця дуже світлого відтінку може не дозріти, але якщо вона дуже темна – її теж не варто купувати. Є вірогідність, що її пофарбували, щоб вона була більш приваблива для покупців.

Найкориснішою і найсмачнішою полуницею буде ягода з яскраво-червоним кольором і невеликим блиском.

Полуниці
Полуниці
Фото: 24tv.ua

Запах

Якщо майже немає аромату, то ви тримаєте в руках полуницю з великою кількістю хімікатів. Якщо ягоду виростили в природній спосіб, то в неї має бути гарний і насичений запах.

Смак

Ця порада актуальна лише в тому випадку, якщо продавець дозволяє скуштувати його товар. Якщо це так, то варто знати, що присмак металу – свідчення наявності в полуниці нітратів.

Читайте також: Як приготувати шашлик вдома – поради

Легальне місце продажу

Це властиво кожній купівлі будь-яких продуктів. Якщо ви турбуєтеся про якість їжі, то треба надати перевагу легальному ринку, магазину чи супермаркету, де всі товари мають пройти обов'язкову перевірку.

Полуниці
Полуниці
Фото: Depositphotos

Як і де зберігати полуницю

Ця ягода любить сухі та прохолодні умови. При транспортуванні треба зробити так, щоб вона не була затиснутою.

Ви можете докласти великих зусиль, але все одно полуниця після покупки і транспортування буде текти. Саме тому після повернення додому її треба добре  помити, а після цього покласти в окрему ємність (її не варто накривати), яка має бути в холодильнику. Завдяки цьому полуниця має протриматися декілька днів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, яку олію обрати для споживання та догляду за шкірою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше