Банани

Банани можуть повністю зникнути – експерти

Shutterstock

Ми розповімо, чим це обумовлено

Населення Землі може залишитися без бананів, що обумовлено високоінфекційним ґрунтовим грибом, що відомий за назвою Tropical Race 4 (TR4). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Die Welt.

Ця хвороба активно поширювалася у минулому столітті в Азії і Австралії, але в 2019 році її зафіксували в Південній Америці – основному світовому постачальнику бананів. Експерт з фруктів в маркетинговій компанії AMI Урсула Шокемеле стверджує, що відбулося закриття деяких плантацій у Колумбії і Гондурасі.

На хворобу ніяк не впливають хімікати, внаслідок чого може відбутися виведення з обігу заражених ґрунтів мінімум на 30-40 років. Здебільшого Tropical Race 4 завдає шкоди сорту Cavendish, експорт якого займає 95% у світовій торгівлі бананами. Він є дуже  врожайним сортом бананів.

"Чоловічі квітки бананової пальми стерильні, а жіночі утворюють плоди без запилення. Cavendish розмножується через відростки", – стверджують експерти.

Банани
Банани
Фото: Shutterstock

На думку фахівців, якщо на підошву фермера потрапить зовсім трохи зараженого ґрунту, то внаслідок цього може поширитися інфекція. Також вона швидко розповсюджується через передачу рослинами генетики. Таким чином, у майбутньому людство може втратити можливість їсти банани.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в описах "чудес" святих виявили підтвердження змінам клімату.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ