Але насправді, якщо прикласти трохи зусиль і запастися терпінням, ви можете зібрати врожай екзотичних фруктів на власному підвіконні. "Дивогляд" розкаже вам як.
У тому, що можна посадити у горщик, вас може обмежити хіба ваша фантазія. Будь-яка насінина з часом може перетворитися у кущ, дерево чи навіть пальму. Звичайно, щоб отримати смачні плоди рослину, скоріш за все, треба буде прищепити.
Гранат

Як не дивно, гранатове дерево доволі невибагливе і вперше розквітнути може вже через 10 місяців. Плоди на “квартирному” гранаті дозрівають довго і будуть меншого розміру, ніж магазинні, але сама рослина має дуже гарний вигляд і прикрасить будь-яке житло.
Найкраще садити гранат зі свіжої кісточки. Важливо очистити її від м’якоті, щоб вона не зігнила, і обирати зрілі плоди з дозрілими кісточками.
Перед посадкою кісточку треба замочити у воді на 12 годин. Для кращої активізації проростання можна додати у воду кілька крапель циркону.
Ґрунт можна взяти універсальний із садового магазину або приготувати самостійно, змішавши землю, пісок і перегній у рівному співвідношенні. Кісточку потрібно заглибити у ґрунт на 1 см.

Найкраща температура для пророщування гранатової кісточки +25°С. Для початку горщик можна прикрити прозорою плівкою чи склом, щоб створити ефект теплиці. Але треба не забувати провітрювати і щодня обприскувати теплою водою.
Світло найкраще розсіяне, а взимку може знадобитися додаткове освітлення. Між посадкою і сходом паростка може минути до 6 місяців.
Гранат треба пересаджувати через кожних 2 роки. При різкій зміні погоди дерево може скинути все листя, але не лякайтеся — з ним все гаразд. Через 2 місяці воно знову почне обростати листочками.

Перші квіти, хоча вони й дуже гарні, рекомендують обірвати, щоб у дерева було більше сил для наступного цвітіння. Також квіти можна самостійно запилювати пензликом, щоб допомогти зав’язатися плодам.
Читайте також: 5 найсмачніших і найгарніших духмяних трав, які можна виростити на підвіконні
Ківі

Ківі – дводомна рослина, тому, щоб отримати плоди, потрібно мінімум дві рослини – чоловічу і жіночу. Зазвичай ківі зацвітає тільки на шостий рік після пророщування насіння. І тільки після цього можна з’ясувати, якої “статі” ліана. Тому краще одразу перестрахуватися, і посадити кілька рослин.
Насіння можна взяти з будь-якого зрілого магазинного ківі.
Ківі є одним з далеких родичів винограду, тому йому необхідні приблизно такі ж умови, як і лозі: багато світла і тепла. Тому горщики краще розміщувати на підвіконні в південній частині будинку.
Найкращий час для пророщування насіння – рання весна. Тому зараз якраз можна встигнути зробити це.
Візьміть приблизно 20 насінин, добре промийте їх під проточною водою (у марлі чи ватному диску), а потім кілька годин просушіть. Після цього насіння потрібно викласти у блюдце на добре змочений гарячою водою ватний диск і накрити плівкою. На ніч плівку знімають. Перші паростки мають прорости приблизно через тиждень.

Після цього насінини переносять у ґрунт. Найкраще взяти торф, перегній, пісок і дерен в рівних пропорціях. Насіння потрібно помістити в маленькі окремі горщики, їх кладуть на поверхню ґрунту і присипають тонким шаром землі. Її не потрібно утрамбовувати, інакше рослині буде складно пробитися на поверхню. Ґрунт необхідно щодня обприскувати, щоб він постійно був зволоженим.
Через кілька тижнів після появи перших листочків рослини можна пересаджувати у більші горщики.
Коли з’являться квіти, їх потрібно буде запилювати.
Читайте також: Скільки треба їсти овочів і фруктів для довголіття – експерти
Мандарин

Виростити мандаринове дерево — доволі тривалий процес. Але експерти-садівники попереджають, що куплене у магазині красиве мандаринове дерево може швидко загинути після зміни умов. Тому можна все ж спробувати проростити своє власне деревце.
Кімнатний мандарин виростає до 1,5 м і зазвичай зацвітає на 6-8 рік життя. Але цей термін можна значно скоротити за рахунок щеплення і правильної обрізки.
Найкращий період, щоб садити мандарин із кісточки – пізня осінь або зима, коли у природі відбувається дозрівання плодів.
Візьміть близько 10 насінин, очистіть від м’якоті й одразу, поки вони не висохли, посадіть у ґрунт. Ця рослина не любить кислі та лужні ґрунти. Важкий глинистий ґрунт і занадто легка торф'яна суміш теж не підійдуть. Кращим варіантом для цитрусових буде поживний, пухкий, водопроникний ґрунт із слабокислою чи нейтральною реакцією.
Для початку можна взяти звичайний пластиковий стаканчик об’ємом до 200 мл. На дно потрібно викласти дрібні камінчики або керамзит. Потім підготовлений зволожений ґрунт. У кожен стаканчик кладуть по одній насінині на глибину 1-2 см у ґрунт. Потім земля накривається плівкою і викладається на сонячне підвіконня. Оптимальна температура для проростання – 20-25ºC.

Перші паростки з’являться через 2-3 тижні. Тоді плівку можна потрохи знімати. Поливати рослину потрібно ледь теплою відстояною водою і щодня обприскувати.
Коли дереву виповнюється 2-4 роки, його можна щеплювати. Для цього можна знайти у магазині мандарини з гілочками. Щеплені саджанці кімнатного мандарина зазвичай починають плодоносити в 4-5-річному віці.
Важливо пам’ятати про необхідність забезпечення для рослини періоду спокою з низькою плюсовою температурою, інакше дерево повноцінно не відпочине і не зможе цвісти та плодоносити.
Читайте також: Міні-город на підвіконні: топ-10 овочів та зелені, які легко можна виростити вдома
Полуниці

Полуниця – не така вже й екзотична для українців. Але мало хто знає, що її можна вирощувати у себе вдома і їсти смачні ягоди навіть взимку.
Для вирощування полуниці в умовах квартири годяться ампельні ремонтантні сорти, урожай з яких можна збирати круглий рік.
Насіння або розсаду можна купити у спеціалізованих магазинах. До ґрунту особливих вимог немає. Обов’язковий дренаж, щоб вода не застоювалася.
Полуниця любить світло, тому в осінньо-зимовий період може знадобитися додаткове освітлення. Важливо не допускати пересихання ґрунту, але й не заливати. Для підживлення підійдуть рідкі добрива з підвищеним вмістом заліза.
Вуса рослини потрібно підв'язувати до вертикальних опор.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!