Як помити вікна без розводів – лайфхаки

Багато людей починають генеральні прибирання у будинках навесні, що включає миття вікон, яке може супроводжуватися певними проблемами у недосвідчених людей.

Саме тому "Дивогляд" склав список порад, які допоможуть помити вікна без розводів.

Погода

Якщо ви збираєтеся мити вікна, то перевірте прогноз погоди, щоб ви їх не перемивали після дощу. Для прибирання найкраще підійде безвітряна та похмура погода.

Справа в тому, що під час високої температури повітря мийний засіб буде занадто швидко висихати, внаслідок чого ви не встигнете витерти вікна без розводів.

Миття вікон
Миття вікон
Фото: Shutterstock

Засоби для миття

Наразі є можливість придбати ганчірки різного складу (звичайні, з мікрофібри, а також можна скористатися сухими кухонними рушничками), які можна поєднувати з:

  • сучасними мийними засобами для миття вікон
  • водою з оцтом
  • нашатирним спиртом
  • телескопічними склоочищувачами
  • скребками для очищування з ємністю для рідини
  • лимоном або лимонною кислотою
  • крохмалем

У випадку відсутності більшості вищезазначених предметів можна обмежитися лише ганчіркою та відром. У цьому випадку треба додати у воду оцет (близько 100 мл оцту на 5 л води).

Миття

Спочатку приберіть усе з підвіконня, зніміть усі предмети, які завадять якісно помити вікна (наприклад, штори, тюлі, жалюзі та москітні сітки). Потім помийте віконні рами, які могли стати дуже брудними за зиму.

Якщо у вас сучасний пластиковий склопакет, то можна скористатися рідкими засобами для миття, а якщо дерев'яні рами – пральним порошком, який додається у воду.

Чистку лакованих поверхонь варто проводити дуже обережно. Для них продаються спеціальні засоби. Треба промивати ганчірку і не забувати міняти воду, а потім – переходити до скла. Якщо ви мешканець багатоповерхівки, то не забувайте про елементарну безпеки.

Склоочищувач телескопічний
Склоочищувач телескопічний
Фото: Shutterstock

Допомогти з "глухими" кутами може телескопічний склоочисник, яким спочатку варто робити вертикальні рухи, щоб зігнати бруд донизу, а після цього горизонтальні. Завдяки цьому методу ви не залишите будь-яких розводів.

Якщо ви помітили жирні плями, то скористайтеся нашатирним спиртом. Насамкінець треба взяти чисту суху ганчірку з мікрофібри/зім'яту газетку та протерти скло.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, скільки коштує ремонт і як максимально точно розрахувати бюджет.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше