Павло Латушко
Павло Латушко dw.com

"Ви фінансуєте кийки, якими нас б'ють": білоруський опозиціонер про імпорт Україною електроенергії

  Читайте по-русски
  Павло Латушко наголосив, що Україна збільшує енергетичну залежність від Росії

  Білоруський опозиціонер, глава Народного антикризового управління Білорусі Павло Латушко заявив, що Україна фінансує режим Олександра Лукашенка, купуючи білоруську електроенергію. Також Латушко звернув увагу на збільшення енергетичної залежності від Росії. Про це опозиціонер заявив під час онлайн-дискусії на тему "БелАЕС: порятунок України від відключення електроенергії або фінансування режимів Лукашенка і Путіна", цитує "Радыё Свабода".

  "Фактично, купуючи енергію в атомної електростанції, ви безпосередньо фінансово підтримуєте нелегітимний режим, оплачуючи його примарний, збитковий і явно не вигідний для білоруського народу і країни проєкт. Фактично, ви збільшуєте ризики України від використання АЕС у сусідній державі, фінансуючи небезпеку для України. І ці кошти йдуть на створення великих ризиків. Знову ж таки, ви побічно фінансуєте і спонсоруєте кийки, які сьогодні б'ють братський для України білоруський народ. І тут ми не бачимо двозначності", – сказав Латушко.

  У той же час нардепка фракції "Голос" Інна Совсун повідомила, що профільний комітет парламенту вже розглянув законопроект про заборону постачання електроенергії з Росії та Білорусі, як це було в минулому році. Втім, ймовірно, на розгляд його винесуть вже після закінчення опалювального сезону.

  Нагадаємо, 1 лютого Україна почала здійснювати імпорт електроенергії з Росії. Про це свідчать дані Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E.

  Попередній матеріал
  Окупанти гатили з протитанкового гранатомета поблизу Водяного
  Наступний матеріал
  Снігопади у світі: у Британії найбільші морози за останні 26 років, а німці борються з ожеледицею за допомогою розсолу
  Loading...

  Приватні ТЕС порушили ліцензійні умови щодо мінімальних запасів вугілля на складах – Герус

  Блок Хмельницької АЕС готові підключати до енергосистеми, щоби владнати питання з нестачею електрики – "Енергоатом"

  Олігархи через вплив на чиновників максимізують прибутки, це виливається в катастрофи – ексуповноважена АМКУ про ситуацію в енергетиці

  До енергосистеми України підключать ще один блок АЕС – НКРЕКП

  Ми підсіли на голку російсько-білоруської електроенергії й іншого виходу немає – депутат

  Бігати від зими до зими і кричати, що в нас катастрофа на енергоринку – це не стратегія – Василенко