Ринок електроенергії
Ринок електроенергії 5 канал / Час. Підсумки тижня

На складах ТЕС закінчується вугілля – чи є ризик віялових відключень в Україні та що кажуть експерти

Читайте по-русски
Влада звинувачує приватні компанії, а от представники компаній та експерти вважають винними саме уряд

На теплових електростанціях обмаль вугілля. Запаси удвічі менші від необхідних, повідомляє компанія "Укренерго". Це може означати, що Україні не вистачає генеруючих потужностей, з огляду на рекордне цими днями споживання електроенергії. Таке велике споживання спостерігається вперше за шість років. Чи загрожують віялові відключення – знає кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

На складах обмаль вугілля. Ситуація тягнеться ще з осені. Йдеться про всі ТЕС – як державні, так і приватні. Більшість теплових станцій належить компанії ДТЕК. 

На ТЕС запасів є удвічі менше від необхідного. На деяких ТЕС вугілля вистачить лише на два дні. Отже, електрики українцям не вистачатиме. 

У Міністерстві енергетики зворохобилися лише на початку січня. Як наслідок – Україні загрожують віялові відключення. Хто винен у нестачі вугілля? Влада вказує на приватні компанії, експерти ж іншої думки.

"Ті норми або нормативи, так звані мінімальні запаси, вони не були витримані компаніями. А це передбачено в їхніх ліцензійних умовах. Ці правила прописані давно і всі про них знали", – заявив голова комітету з питань енергетики Андрій Герус.

А от у "ДТЕК Енерго" кажуть – це непередбачувані події, які призвели до збільшення виробництва ТЕС.

"Були неправильно розраховані прогнози, скільки треба забезпечувати ресурсів і скільки треба робити резервів вугілля на зиму", – каже Олена Павленко, президентка аналітичного центру DiXi Group.

Проблема і в АЕС. П'ять блоків не працює. Усе тому, що вчасно не провели ремонти. А саме атомна енергетика і рятувала країну при пікових навантаженнях. У ситуацію нарешті втрутилася комісія, що регулює ринок компослуг. Результати перевірки ТЕС обіцяють оприлюднити цієї п'ятниці.

"НКРЕКП уже перевіряє запаси вугілля на теплових електростанціях. Ця перевірка розпочалася тиждень тому після звернення "Укренерго", – повідомила членкиня НКРЕКП Ольга Бабій.

Наслідки не забарилися. ТЕС спалюють газ, а це дорожче. Тому собівартість електроенергії значно зросла. Тому якою буде вартість світла у платіжках? Змінити ціну влада має з 1 квітня. Ще один наслідок – Україна знову купує світло з Росії. Кремль щодня отримує по 1 млн доларів. 

Сергій Барбу, "5 канал"

Попередній матеріал
Податок на свободу слова: польські медіа оголосили масштабний страйк – реакція Євросоюзу
Наступний матеріал
Режим припинення вогню фактично зірваний – Арестович
Loading...

Віялові відключення електроенергії виведуть з ладу мережі та системи – нардеп

Через негоду в Україні вже знеструмлені 55 населених пунктів – ДСНС

Тарифи – 2021: як зміниться ціна на електроенергію для українців

Аргументують нестачею вугілля на складах: в "Укренерго" готують план віялових відключень електроенергії

Віялових відключень електроенергії не буде – "Укренерго"

"Торгівля на крові": Коломойський платить податки в бюджет Росії – Чорновол