Герус
Герус відкриті джерела

Приватні ТЕС порушили ліцензійні умови щодо мінімальних запасів вугілля на складах – Герус

Читайте по-русски
Через порушення "правил гри" щодо генеруючих компаній можуть застосувати штрафні санкції, вважає голова профільного комітету ВР

Приватні компанії вугільної генерації електроенергії не виконали ліцензійних умов щодо мінімально необхідних запасів вугілля на складах ТЕС, і до них можуть застосувати штрафні санкції. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав депутат "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань енергетики і ЖКП Андрій Герус.

За словами депутата, саме приватні генеруючі компанії винні у поточній ситуації у вугільній енергетиці.

"Фактична цифра менша, ніж прорахована. Але фактична цифра – це не розрахунки чиновників, а скільки компанії завезли на склади. Є три компанії – це найбільша компанія "ДТЕК", далі компанія "Центренерго" і компанія "Донбасенерго". З них лише в "Центренерго" контрольний пакет акцій належить державі", – зазначив Герус.

"Є очевидний факт – порушені правила гри. Як у футболі, є прописані правила гри. Якщо хтось їх порушує, він отримує жовту або червону картку. В цьому випадку були порушені правила гри – ті мінімальні норми, які встановлені – гарантовані запаси – вони не були дотримані компаніями, а це передбачено в їхніх ліцензійних умовах. І ці правила були написані давно, всі про них знали. Відповідно, далі має бути санкція", – наголосив він.

"Регулятор каже, що до кінця цього тижня він завершує свою перевірку. Сподіваємося, там будуть названі і причини, і відповідальні, і будуть санкції", – сказав голова комітету ВР з питань енергетики та ЖКП.

Водночас Герус погоджується, що реакція Міненерго на катастрофічну ситуацію з запасами вугілля на приватних ТЕС запізнилася щонайменше на місяць.

"Я згоден, що Міністерство енергетики, коли бачить, що мінімальні запаси вугілля порушені, і фактично нижчі, ніж мінімальні, воно мало б бити в набат у грудні минулого року. Але не всі там активно, скажімо так, спрацювали. І тільки в десятих числах січня почали говорити, що в нас проблема з вугіллям, збирати наради і це почало підніматися на вищий політичний рівень. Ті керівники, які були в нас у грудні – їх уже немає, і можливо, саме по тій причині, про яку ми сьогодні говоримо", – додав він.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, станом на 25 січня запаси вугілля на складах українських теплових електростанцій становили 455 тис. тонн – рекордний мінімум. В НАК "Укренерго" попередили, що це загрожує енергетичній безпеці країни.

 

Попередній матеріал
Сніговий циклон і сильні морози накрили Польщу – що відбувається в країні
Наступний матеріал
"Коли ж Україна вступить у НАТО?" – підсумки зустрічі Столтенберга зі Шмигалем
Loading...