Шмигаль і Столтенберг
Шмигаль і Столтенберг 5 канал

"Коли ж Україна вступить у НАТО?" – підсумки зустрічі Столтенберга зі Шмигалем

Читайте по-русски
Шмигаль запевнив генсека, що Київ робить усе, щоби наблизити вступ України до Альянсу

Дати немає, але двері відчинені. Так генсек Північноатлантичного альянсу відповів на запитання "Коли ж Україна вступить у НАТО?" під час пресконференції у Брюсселі. Там він мав зустріч із прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Єнс Столтенберг наголосив: Києву слід здійснити необхідні реформи та впровадити стандарти НАТО, щоби стати членом. Насамперед – побороти корупцію та модернізувати оборонний сектор. Альянс, зі свого боку, й надалі підтримуватиме євроатлантичні прагнення України та допомагатиме їй боротися з російською агресією. Зокрема, союзники збільшили військову присутність у Чорному морі у відповідь на аналогічні дії Москви.

"У 2008 році НАТО ухвалило рішення відкрити двері для України, і ми досі його підтримуємо. Але слід зосередити увагу на реформах – для того, щоб Україна запевнила, що має демократичний контроль над своїми Збройними силами, сектором безпеки, що вона продовжує зусилля для боротьби з корупцією та зміцнює демократичні інституції", – наголосив Столтенберг.

Денис Шмигаль запевнив генсека, що Київ робить усе, щоби наблизити вступ України до Альянсу, особливо в галузі оборони. Вступ до НАТО прем'єр назвав головним пріоритетом України. І розраховує на те, що Україна отримає План дій щодо членства разом із Грузією. Надання цього плану Тбілісі НАТО має розглянути на саміті до кінця 2021-го.

"Ми абсолютно готові, і ми робимо наше домашнє завдання. Ми продовжуємо реформувати наші Збройні сили, продовжуємо перехід на стандарти НАТО, проводимо спільні навчання… Ми хочемо не відставати від Грузії і в ідеалі отримати ПДЧ разом із Грузією", – сказав Шмигаль.

Нагадаємо, президент Литовської Республіки Гітанас Науседа закликав Володимира Зеленського продовжувати європейський та євроатлантичний рух України, закладений 2 роки тому командою Петра Порошенка в Конституцію.

Попередній матеріал
Приватні ТЕС порушили ліцензійні умови щодо мінімальних запасів вугілля на складах – Герус
Наступний матеріал
Зима у столиці: київські сноубордисти катаються на Андріївському узвозі – відео
Loading...

Шлях до Альянсу: коли Україна стане членом НАТО – думки дипломатів та експертів

Чому Україна досі не в НАТО: хто винен та що робити? – брифінг

Президент Литви закликав Зеленського продовжити курс на ЄС та НАТО, зафіксований у Конституції за ініціативи Порошенка

Зміна влади у США відкриває для України можливості пожвавити зусилля для членства в НАТО – Порошенко

"Чому ми досі не в НАТО?": Кулеба відповів на запитання Зеленського

"Черговий сором": реакція соціальних мереж на інтерв'ю Зеленського