НАТО
НАТО Офіс віце-прем\'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції / Facebook

"Чому ми досі не в НАТО?": Кулеба відповів на запитання Зеленського

Читайте по-русски
Для отримання членства в НАТО Україна має пройти два проміжні етапи, каже дипломат

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що наразі необхідно для вступу України до НАТО. Так у студії ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" від прокоментував запитання, яке нещодавно президент Зеленський адресував нообраному чільнику США Джо Байдену.

"Немає консенсусного рішення держав-членів НАТО щодо набуття Україною членства... Немає такого – "заявка". Має бути пройдений певний шлях. Спочатку нам у 2008 році пообіцяли на Бухарестському саміті, що Україна і Грузія одного дня стануть членами НАТО. Це питання вирішене. НАТО погодилось. Тепер є два проміжних етапи. Перший – отримання плану дій щодо членства, це те питання, яке потребує консенсусного рішення, питання, яке президент постійно порушує перед державами-членами альянсу, я його порушую. Настав час виконувати обіцянку, дану на Бухарестському саміті. А другий – це консенсусне рішення держав-членів альянсу про те, що Україну приймають до складу НАТО", – пояснив Кулеба.

При цьому він зазначив, що у Зеленського є власні погляди щодо місця України у світі.

"Я неодноразово розмовляв з президентом і на тему Європейського Союзу, і на тему НАТО. У нього є свої сформовані погляди на це, він переконаний, що членство в ЄС і НАТО є важливими для України. Тому мені не треба нічого йому підказувати, у нього є сформована власна позиція з цього приводу", – сказав дипломат.

Повний випуск програми "Велика політика" дивіться тут:

Попередній матеріал
Як Росія відреагувала на санкції проти каналів Медведчука – Дмитро Кулеба у "Великій політиці"
Наступний матеріал
Санкції проти каналів Медведчука: чи справді блокували кіностудію імені Довженка
Loading...