Нагірний Карабах
Нагірний Карабах rbc.ua

Здолати ворога військовим шляхом не вдасться – до чого закликають у НАТО

Читайте по-русски
Дуже важливо, щоб обидві сторони зрозуміли, що слід припинити боротьбу, наголосив Столтенберг

Припинити вогонь у Нагірному Карабаху закликає НАТО. Генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг переконаний: врегулювати конфлікт військовим шляхом неможливо.

Посадовець зустрівся з міністром закордонних справ Турецької Республіки Мевлютом Чавушоглу. Натомість Туреччина закликала партнерів змусити Вірменію відступити. Країна підтримує Азербайджан. За спірну територію Нагірного Карабаху Вірменія та Азербайджан воюють десятки років. 27 вересня ситуація загострилася. Обидві сторони звинуватили одна одну у відкритті вогню.

"Дуже важливо, щоб обидві сторони зрозуміли, що слід припинити боротьбу. Ми повинні докласти всіх зусиль, щоби мирно владнати цю ситуацію шляхом переговорів. Оскільки в Нагірному Карабаху не існує жодного військового врегулювання конфлікту. Це мій постійний заклик, відколи розпочалися бойові дії. Адже це небезпечно для всіх людей, які беруть участь. Ситуація викликає велике занепокоєння в усьому регіоні, у всіх союзників по НАТО", – зауважив Столтенберг.

Як повідомляв 5.UA, бої в Нагірному Карабасі поновилися в ніч проти неділі. В ескалації конфлікту держави звинувачують одна одну. Конфлікт між ними триває від 1988-го. Тоді Нагірно-Карабаська область, яку населяють переважно вірмени, оголосила про вихід зі складу Азербайджанської СРСР. Протистояння переросло у війну. Перемир'я сторони уклали 1994 року, але після цього не раз порушували режим тиші. За час збройного конфлікту загинуло понад 30 тисяч осіб. Фактично нині територію контролює Вірменія.

Генеральний секретар ООН, а також лідери США, ЄС та НАТО закликали країни скласти зброю та розпочати діалог. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив офіційну позицію держави – Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану та стурбована ситуацією в Нагірному Карабасі.

Попередній матеріал
За добу ще 4348 українців захворіли на коронавірус – водночас рекордна кількість тих, хто одужав
Наступний матеріал
Академія медичних наук виділить 500 ліжок у семи установах для хворих на коронавірус – Зеленський
Loading...