ООН
ООН zn.ua

В ООН відреагували на бої в Нагірному Карабасі – закликають Вірменію та Азербайджан до негайних переговорів

  Читайте по-русски
  Гутерреш засудив застосування сили і шкодує про загиблих у Нагірному Карабасі

  Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вкрай стурбований ситуацією в Нагірному Карабасі і має намір провести переговори з лідерами Вірменії та Азербайджану, щоб закликати їх до негайного припинення вогню. Про це мовиться в заяві Гутерреша, опублікованій на сайті Організації.

  "Генеральний секретар закликає сторони негайно припинити бойові дії, знизити напруженість і без зволікання повернутися до конструктивних переговорів. Він буде розмовляти як із президентом Азербайджану (Ільхамом Алієвим), так і з прем'єр-міністром Вірменії (Ніколом Пашиняном)", – мовиться в заяві.

  Гутерреш засудив застосування сили і шкодує про загиблих у Нагірному Карабасі.

  Як повідомляв 5.UA, наступ азербайджанських військ в Нагірному Карабасі почався вранці в неділю, 27 вересня 2020 року. Азербайджанське командування назвало відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Лідер Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни проти вірменського народу і наголосив, що Єреван є гарантом безпеки Нагірного Карабаху.

  Як відомо, до негайного припинення вогню та деескалації конфлікту закликали Вірменію та Азербайджан у ЄС і в НАТО. Зробили це також країни-посередники з мирного врегулювання ситуації в Нагірному Карабасі (до групи входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина; співголовами групи є Росія, Франція і США). МЗС України також заявило про глибоке занепокоєння через загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.

  Довідка. Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори. Нинішнє загострення конфлікту – наймасштабніше з 2016 року.

  Попередній матеріал
  Україна перетнула позначку у 200 тисяч хворих на COVID-19 – скільки за останню добу
  Наступний матеріал
  Авіатроща під Чугуєвом: єдиний уцілілий курсант розповів, що врятувало йому життя
  Loading...