Тарифи на електроенергію
Тарифи на електроенергію Shutterstock

Після аварійних зупинок ТЕС ціна електроенергії злетіла на 18% – "Наші гроші"

  Читайте по-русски
  У виданні також нагадали, що минулого тижня відбулася серія аварійних зупинок енергоблоків ТЕС
  Ціна електроенергії на "ринку на добу наперед" за вісім днів лютого зросла на 17,6% порівняно із середньою ціною за січень і становить 1719,7 грн/МВт-год.

  Про це пишуть "Наші гроші".

  Так, згідно з даними "Оператора ринку", за вісім днів лютого ціна електроенергії на "ринку на добу наперед" підстрибнула на 17,6% порівняно з середньою ціною за січень і становить 1719,7 грн за МВт-год. 

  "Таке зростання ціни відбулося на фоні дефіцитів вугілля на складах ТЕС та аварійних зупинок енергоблоків ТЕС", – пише видання.

  Зазначається, що минулого тижня Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), заявила, що проводить перевірки теплових електростанцій на предмет забезпечення паливом. Крім того, за даними регулятора, щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС і може спричинити загальносистемну аварію в об'єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам.

  У виданні також нагадали, що минулого тижня відбулася серія аварійних зупинок енергоблоків ТЕС. Зокрема, 2 лютого відбулась аварійна зупинка блоків на Запорізькій ТЕС та Курахівській ТЕС (обидві належать ДТЕК), після чого була отримана аварійна допомога з Білорусі. Ввечері 3 лютого внаслідок аварії була повністю зупинена Запорізька ТЕС (ДТЕК), а через два дні там же аварійно був зупинений блок №1 Запорізької ТЕС. 6 лютого на електростанціях ДТЕК було виведено в аварійний ремонт ще два енергоблоки: на Ладижинській та Добротвірській ТЕС.

  За інформацією видання, загалом станом на 7 лютого в аварійному ремонті перебувало дев'ять енергоблоків: сім енергоблоків ТЕС компанії ДТЕК та по одному в Центренерго та Донбасенерго. Ще шість енергоблоків не працювали через відсутність палива: два блоки ДТЕК, три блоки Центренерго та один блок Київської ТЕЦ-5. Дефіцити електроенергії покривалися імпортом із Білорусі та Росії. Зазначається, що близько 70% потужності теплової генерації контролює компанія ДТЕК Ріната Ахметова.

  Нагадаємо, 1 лютого Україна почала здійснювати імпорт електроенергії з Росії. Про це свідчать дані Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E.

  Попередній матеріал
  Twitter верифікував незаконне представництво МЗС Росії в Криму – соцмережі вибухнули обуренням
  Наступний матеріал
  Степанов повідомив, скільки бригад у кожному регіоні проводитимуть вакцинацію від коронавірусу
  Loading...

  Санкції проти каналів Медведчука та імпорт електроенергії з РФ – "Підсумки тижня з Анною Мірошниченко"

  Не розумію, чому однією рукою блокуємо канали Медведчука, а іншою – купуємо в Росії електроенергію – Гончаренко

  Не виключений блекаут: НКРЕКП заявляє, що Україні загрожує загальносистемна аварія

  До 2023 року Україна планує стати частиною електромережі ЄС і повністю від'єднатися від Росії – Кулеба

  Українські атомні станції завантажені лише на 60%, а ми чомусь імпортуємо електроенергію з Росії – депутат

  Україна знову почала імпорт електроенергії з Росії