Олексій Гончаренко, депутат "Європейської солідарності"
Олексій Гончаренко, депутат "Європейської солідарності" 5 канал

Не розумію, чому однією рукою блокуємо канали Медведчука, а іншою – купуємо в Росії електроенергію – Гончаренко

Читайте по-русски
РНБО має терміново винести на розгляд Верховної Ради питання про припинення імпорту електроенергії з РФ, вважає депутат

Політика держави з протистояння країні-агресору має бути послідовною, тому після блокування телеканалів Медведчука і введення санкцій проти Нікарагуа за відкрите в окупованому Криму консульство РНБО має заблокувати імпорт електроенергії з Росії. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав депутат "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"Зараз нам треба побачити, чи це реальна стратегія держави. Я вчора звертався до секретаря РНБО пана Данілова з трибуни Верховної Ради, коли нам принесли санкції проти Нікарагуа. Там Нікарагуа відкрило консульство в Криму, їх треба за це карати – нема питань. Але в мене є інше запитання – де санкції щодо Російської Федерації? Ми зараз говоримо про інформаційну складову, але ми й надалі купляємо російську електроенергію. Я не можу це збагнути і зрозуміти. Це та річ, в якій Україна профіцитна – ми можемо експортувати, а замість цього ми імпортуємо", – зазначив політик.

"З одного боку, я бачу сильний крок на захист інформаційної безпеки держави, з іншого боку, я бачу, як знищується енергетична безпека держави. А це все складові – військова, енергетична…", – зауважив Гончаренко.

На думку депутата, Верховна Рада підтримає термінове припинення імпорту електроенергії з Росії, якщо РНБО винесе таке питання на розгляд.

"Хочеться вірити, що наше РНБО не зупиниться на цьому, а скаже далі – ми захистили інформаційну безпеку – якщо доведуть це до кінця – тепер хочемо захистити енергетичну безпеку держави і терміново зупинити імпорт електроенергії. Винесіть питання просто в залу ВР – там точно є 226 голосів. Чому в нас є час на Нікарагуа, і в нас нема часу зупинити це. Я просто не можу це зрозуміти і збагнути", – сказав Гончаренко.

"Неважливо, чому ця стратегія обрана – тому що Байден став президентом і більше уваги Україні, чи інші причини. Або хтось прокинувся і збагнув, що він президент України, іншої країни нема і її треба захищати – тоді це можна тільки вітати. А якщо це буде один крок, а все інше буде – зазирати в очі Путіну, електроенергія – будь ласка, тоді це погана історія", – зазначив він.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, 1 лютого Україна знову почала здійснювати імпорт електроенергії з Росії. 3 лютого в НКРЕКП заявили, що через критичну ситуацію із запасами вугілля на складах теплових електростанцій може статися загальносистемна аварія в об'єднаній енергосистемі України і блекаут.

Попередній матеріал
Кулеба прокоментував реакцію Євросоюзу на блокування телеканалів Медведчука
Наступний матеріал
"Було три критерії": Кулеба розповів, чому підтримав санкції проти телеканалів Медведчука
Loading...