Електроопори
Електроопори 5 канал

До 2023 року Україна планує стати частиною електромережі ЄС і повністю від'єднатися від Росії – Кулеба

Читайте по-русски
Міністр пояснив, чому нині Україна змушена купувати електроенергію в Москви

До 2023 року українська система електроенергії має повністю від'єднатися від російської та білоруської і приєднатися до системи Європейського Союзу. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він також пояснив, чому нині Україна змушена постачати електрику з РФ.

"Зараз фізично наша система з радянських часів приєднана до російської і білоруської електросистем. Тому в критичних ситуаціях із точки зору забезпечення електроенергією відбуваються вимушені тимчасові закупівлі електроенергії в тих, до кого ти приєднаний. Тому постачання електроенергії (з Росії, – ред.) є вимушеним тимчасовим кроком, жодним чином не свідчить про якусь переорієнтацію чи заробляння грошей. Вдарили морози – підвищилася різко потреба в Україні – відбулося постачання. Вимушений тимчасовий крок", – наголосив міністр.

Також він зазначив, що стратегія України нині – повністю від'єднатися від російської системи, не залежати від неї жодним чином і в термін до 2023 року стати частиною електромережі Європейського Союзу.

Кулеба пояснив, чому було визначено саме такий термін: "Потрібно пройти технологічний шлях, потрібно привести свою систему у відповідність до європейських стандартів. Мої колеги з Міністерства енергетики рухаються цим шляхом. Наскільки мені відомо, це (2023 рік, – ред.) найраніший термін, коли можна підготувати свою систему до переходу на роботу за європейськими стандартами".

Дивіться повний випуск ток-шоу "Велика політика" тут:

Попередній матеріал
Зеленський зустрівся з керівниками медіахолдингів через блокування телеканалів Медведчука
Наступний матеріал
"Усе в диму": на Запорізькій ТЕС сталася серйозна аварія – фото, відео
Loading...