Андрій Шараскін, захисник ДАП, депутат партії "Голос"
Андрій Шараскін, захисник ДАП, депутат партії "Голос" 5 канал

Українські атомні станції завантажені лише на 60%, а ми чомусь імпортуємо електроенергію з Росії – депутат

Читайте по-русски
Необхідність купувати електроенергію в РФ була створена штучно, вважає Шараскін

Закон про заборону імпорту електроенергії з Росії треба терміново поновити, оскільки українські атомні станції завантажені лише на 60%, і потреби в імпорті енергії з РФ немає. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав захисник Донецького аеропорту, народний депутат "Голосу" Андрій Шараскін.

"Я думаю, це злочинна недбалість, що не продовжили дію закону, який забороняв нам імпортувати електроенергію з Росії. Тому, треба щонайменше повернутися до нього, і це дуже швидко треба робити, щоб продовжити його дію", – вважає він.

"Друге – уже є підрахунки, що тільки за минулий рік величезних збитків зазнали наші енергогенеруючі компанії через такий собі імпорт", – додав Шараскін.

"Третє – одна з головних наших генеруючих потужностей – це "Енергоатом", атомні станції. У них коефіцієнт завантаженості 0,6. Це 60%, при тому, що в світі максимально низький показник може бути на рівні 90%. У нас категорично недозавантажені потужності "Енергоатому", і в той же час ми чомусь імпортуємо електроенергію. При тому, що ми самі її можемо експортувати. Це штучно створена історія", – наголосив депутат.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 1 лютого Україна почала здійснювати імпорт електроенергії з Росії. Про це свідчать дані Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E.

Попередній матеріал
Тяжкі травми черепа: на Одещині чоловік побив хаскі
Наступний матеріал
Як у Львові борються з ожеледицею кавою замість солі – сюжет
Loading...