Трипільська ТЕС
Трипільська ТЕС ukrainka.org

На українських ТЕС рекордно низькі запаси вугілля – це впливає на енергобезпеку країни

  Читайте по-русски
  Українську енергосистему в минулий морозний тиждень вдалося збалансувати завдяки нарощуванню імпорту електроенергії з Білорусі

  Запаси вугілля на складах українських теплових електростанцій станом на 25 січня становлять 455 тис. тонн, що є історичним мінімумом, і не гарантують енергетичну безпеку країни, констатував директор з управління ОЕС України – головний диспетчер НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко на засіданні НКРЕКП у понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

  "На жаль, склади вугільних електростанцій спрацьовані до рівня, який, напевно, є найнижчим за весь період незалежності України. Станом на 25 січня на складах ТЕС знаходиться 455 тис. тонн вугілля, з них антрацитової групи – 163 тис. тонн і газової групи – 291 тис. тонн. Хочу звернути увагу, що половина цього вугілля зосереджена на двох станціях: 116 тис. тонн антрациту на Луганській ТЕС і 105 тис. тонн – на Слов'янській ТЕС, яка, як ви знаєте, не працює. Залишилося на всіх інших станціях 220 тис. тонн, яких абсолютно недостатньо для гарантування енергетичної безпеки країни", – сказав Віталій Зайченко.

  За його словами, активні запаси вугілля нижче гарантованих на 522 тис. тонн – на 51 тис. тонн з антрациту і на 471 тис. тонн – з газового вугілля.

  Як повідомив головний диспетчер "Укренерго", українську енергосистему в минулий морозний тиждень вдалося збалансувати завдяки нарощуванню імпорту електроенергії з Білорусі.

  За даними НЕК "Укренерго", білоруський імпорт у період з 18 до 24 січня збільшився з 6,3 до 9,4 млн кВт-год на добу.

  Наразі подальшому нарощуванню імпорту з Білорусі перешкоджає недостатня пропускна здатність між енергосистемами двох країн, яка становить 900 МВт за поточної потреби України в імпорті на рівні 1,5 ГВт.

  "Без достатніх поставок вугілля збалансуватися можна буде або при переході на спалювання природного газу або за рахунок відключення споживачів", – наголосив Зайченко.

  Як повідомлялося, 18 січня з метою покриття до 3 ГВт дефіциту вироблення електроенергії в морозні дні були додатково включені 6 блоків трьох ТЕС (Вуглегірська ТЕС, Зміївська ТЕС, Трипільська ТЕС) на резервному паливі (газ) сумарною потужністю 1200 МВт.

  За інформацією першого заступника голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрія Сакви, собівартість виробництва електроенергії на ТЕС за ціни газу 7,8 грн/куб м (з ПДВ) становить 2,5-2,7 грн/кВт-год.

  За даними ДП "Оператор ринку", на торгах на ринку "на добу вперед" (РСВ) в Українській об'єднаній енергосистемі (ОЕС України) на 26 січня середньозважена ціна електроенергії становить 1 657,96 грн/МВт-год.

  За словами генерального директора АТ "ДТЕК Дніпроенерго" Сергія Дегтяренка, основною причиною виникнення дефіциту вугілля на складах ТЕС є різке збільшення частки теплової генерації у зміненому прогнозному енергобалансі, починаючи з грудня 2020 року.

  "Прогнозний енергобаланс кілька разів змінювався у 2020 році. Загалом він йшов у бік зниження вироблення ТЕС, у той час, як за грудень відбулося різке зростання вгору, після того, як 18 листопада енергобаланс переглянули. Зрозуміло, що різко змінити видобуток вугілля швидко нереально і неможливо", – повідомив Сергій Дегтяренко на засіданні НКРЕКП у понеділок.

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) на своєму засіданні 25 січня прийняла рішення провести позапланові невиїзні перевірки АТ "ДТЕК Дніпроенерго", АТ "ДТЕК Західенерго", ВАТ "Донбасенерго", ВАТ "Центренерго", ТОВ "ДТЕК Східенерго" щодо забезпечення ними необхідних резервів відповідного палива з метою гарантування безпеки поставок електричної енергії.

  Нагадаємо, 15 січня стало відомо, що "Укренерго" готує план віялових відключень електроенергії через нестачу вугілля на складах ТЕС, які востаннє відбувалися ще в 90-х роках. Пізніше в "Укренерго" запевнили, що відключень не буде, буде лише зниження потужності для окремих промислових споживачів.

  Попередній матеріал
  Прем'єр Італії Джузеппе Конте вирішив піти у відставку
  Наступний матеріал
  У НБУ розповіли, які банкноти та монети найпоширеніші в Україні
  Loading...

  "ЄС" вимагає повернути пільговий тариф на електроенергію й заборонити імпорт енергоносіїв із Росії

  "Вартість електроенергії складається з чотирьох компонентів": експерт назвав найдорожчу складову

  Віялових відключень електрики не буде – Вітренко назвав причину

  "Торгівля на крові": Коломойський платить податки в бюджет Росії – Чорновол

  Віялових відключень електроенергії не буде – "Укренерго"

  Аргументують нестачею вугілля на складах: в "Укренерго" готують план віялових відключень електроенергії