Тарифи на електроенергію
Тарифи на електроенергію Shutterstock

Українцям компенсують подорожчання електроенергії: кому і як повернуть гроші

  Читайте по-русски
  На компенсацію планують виділити з держбюджету 1,4 млрд грн

  Кабінет Міністрів планує компенсувати частині побутових споживачів збільшення тарифів на електроенергію. На це зі спеціального фонду держбюджету виділять 1,4 млрд грн. Відповідний проєкт постанови міститься в порядку денному засідання уряду 27 січня.

  Згідно з документом, гроші будуть спрямовані для надання компенсації на оплату електричної енергії, спожитої в першому кварталі 2021 року, у зв'язку з відміною окремих знижених тарифів деяким категоріям споживачів (крім тих, які отримують житлову субсидію).

  Компенсація надається з 1 січня 2021 року таким категоріям споживачів:

  • населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних електроопалювальними установками (зокрема в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижену ціну;
  • населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних електроопалювальними установками (зокрема в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;
  • населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (зокрема в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;
  • багатодітні, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

  Під час здійснення розрахунку за зниженим тарифом та фіксованою ціною:

  • за наявності обліку споживання електричної енергії за періодами часу застосовуються відповідні тарифні коефіцієнти;
  • не застосовується знижка у 30%, що була передбачена станом на 31 грудня 2020 року для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

  У пояснювальній записці до проєкту постанови вказано, що розмір отриманої компенсації не буде включатися до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

  Згідно з документом, компенсація надається шляхом спрямування бюджетних коштів постачальникам універсальних послуг із подальшим їх зарахуванням як часткову оплату за спожиту у І кварталі 2021 року електричну енергію, на особові рахунки споживачів.

  Нагадаємо, раніше фракція "Європейська солідарність" у Верховній Раді внесла проєкт постанови, якою пропонує повернути пільгову норму до 100 кВт/год, а також заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

  Попередній матеріал
  Україна наклала санкції на 13 російських авіакомпаній через польоти в окупований Крим
  Наступний матеріал
  У Кабміні обіцяють, що тарифи на гарячу воду та опалення не зростуть до кінця опалювального сезону
  Loading...

  Стало відомо, хто і як отримає компенсації за підвищену плату за електроенергію

  "ЄС" вимагає повернути пільговий тариф на електроенергію й заборонити імпорт енергоносіїв із Росії

  "Вартість електроенергії складається з чотирьох компонентів": експерт назвав найдорожчу складову

  Віялових відключень електрики не буде – Вітренко назвав причину

  "Торгівля на крові": Коломойський платить податки в бюджет Росії – Чорновол

  В уряді заявили, що віялових відключень світла в Україні не буде