Леся Василенко, депутатка "Голосу"
Леся Василенко, депутатка "Голосу" 5 канал

Бігати від зими до зими і кричати, що в нас катастрофа на енергоринку – це не стратегія – Василенко

Читайте по-русски
Україна мала досить часу, аби інтегрувати свою енергосистему з європейською, вважає депутатка

Влада не виконує своїх зобов'язань перед громадянами щодо енергетичної безпеки, адже Україна вже мала досить часу, аби інтегрувати свою енергосистему з європейською і не купувати електроенергію в країни-агресора. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказала депутатка "Голосу" Леся Василенко.

"Держава не виконує зобов'язань щодо своїх громадян. Зобов'язань найвищого рівня, зобов'язань безпекових, адже енергетична та екологічна безпека – це важливі елементи національної безпеки. Для того, щоб держава та уряд, зокрема, почали виконувати свої зобов'язання, потрібно мати стратегічне бачення і системний підхід до врегулювання проблеми. На жаль, із системності є лише поглиблення цих проблем з року в рік", – сказала вона.

"Бігати від зими до зими, хапатися за голову і кричати про те, що в нас знову зима, знову холод і знову катастрофа на енергоринку – це не вихід і не стратегія. Було достатньо часу, щоби адаптувати українську енергосистему до інтеграції з європейською енергосистемою. Ні, цього не зробили. Зараз нас поставили в умови – купуй російське, купуй білоруське, купуй агресорське", – зазначила Василенко.

"Так склалося – Україна дійсно інтегрована повністю з енергомережами колишніх радянських країн. Але чи було достатньо часу, аби перейти в прискореному режимі, поставити це в пріоритет і інтегруватися з європейським енергоринком? Так, було", – вважає депутатка.

"Те саме стосується й інших аспектів реформування енергосистеми. Проте ця реформа мала відбуватися з чіткою державною стратегією, яка б нам сказала, коли ми готові відмовитися від вугілля і як це має відбуватися, за які кошти, що робити з людьми. Цих відповідей на сьогодні ми не маємо", – додала вона.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, 1 лютого Україна почала імпортувати електроенергію з Росії.

 

Попередній матеріал
Маруся Звіробій подала документи в ЦВК на довибори до Верховної Ради
Наступний матеріал
Ми підсіли на голку російсько-білоруської електроенергії й іншого виходу немає – депутат
Loading...