Україна зараз критично залежить від волі президента Росії Володимира Путіна, і в нас немає іншого виходу, як купувати російську електроенергію у країни-агресора. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав народний депутат від фракції "Батьківщина" Олексій Кучеренко.
"Ми підсіли на цю голку. Кожного дня на мільйон доларів ми купуємо російсько-білоруську електроенергію. Це єдина енергосистема, і тому треба чітко сказати і не спекулювати, як це робить голова комітету Андрій Герус, коли каже, що це білоруська і російська. Ні, керується єдиний енергоринок з Москви і так само направляється імпорт в Україну", – пояснив політик.
Він додав, що Україна також залежить і від вугілля з Казахстану або з Росії.
"Свого вугілля немає, оскільки не розраховувалися і добивали свої шахти неправильною тарифною політикою, тому його сьогодні швидко не можна і підняти. Тільки вчора голова НКРЕКП Валерій Тарасюк оголосив, що він збирається перевірити наявність вугілля на складах ТЕС. Вибачте, але це їхня функція і це треба було робити на початку опалювального сезону. Це взагалі невігласи, які мають сьогодні величезну ринкову силу, але таке враження, що не вони керують енергетикою, а хочуть на когось спихнути це все", – розповів Кучеренко.
Депутат переконаний, що ця ситуація створена свідомо і не випадково.
"Вона була створена, коли дозволили на цей рік імпорт російсько-білоруської електроенергії. Якби діяла норма закону, яка діяла минулого року і чітко знали, що ми ні в якому разі не можемо розраховувати на агресорську електроенергію, то тоді б ми займалися власними шахтами, шахтарями, станціями і ринком", – сказав він.
Олексій Кучеренко додав, що ця норма закону закінчилася і голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус свідомо не поставив законопроєкт про продовження цієї заборони ще на рік, тому сьогодні немає іншого виходу, як купувати електроенергію в Росії.
Дивіться повну версію програми:
Як повідомлялося раніше, закон про заборону імпорту електроенергії з Росії треба терміново поновити, оскільки українські атомні станції завантажені лише на 60%, і потреби в імпорті енергії з РФ немає.