Неля Штепа
Неля Штепа joinfo.ua

Справа скандальної Нелі Штепи: адвокати хочуть допитати Яценюка і Таруту

Читайте по-русски
Штепу звинувачують у посяганні на територіальну цілісність України

Зрушив з місця розгляд справи колишньої чільниці Слов’янська. Сьогодні в Харкові заслухали обвинувальний акт. Нелю Штепу судять із 2014-го року. Її звинувачують у посяганні на територіальну цілісність України та створенні терористичних організацій. Йдеться про події майже 7-річної давнини, коли Слов’янськ захопили проросійські бойовики. Тоді, на думку слідства, Штепа підтримала наступ супротивника. Більше знає журналістка "5 каналу" Оксана Нечепоренко. 

Чергове засідання у справі ексчільниці Слов’янська – Нелі Штепи. За багато місяців чи не вперше в залі суду всі учасники процесу.

Починається слухання справи по суті. Нелю Штепу підозрюють у посяганні на територіальну цілісність України та створенні терористичних груп і організацій. Обвинувальний акт прокурор оголошує понад годину. Стверджує – колишня чільниця Слов’янська сприяла терористам у 2014-му році, організовувала соцопитування щодо федералізації. Позицію обвинувач посилює цитатами самої Штепи під час її публічних виступів, взятими з матеріалів справи.

У суді Неля Штепа з трьома адвокатам. Колишню мерку – затримали в липні 2014-го року. Судова тяганина триває понад 6 років. За цей час Штепа змінила кілька судів та групу прокурорів. Устигла взяти участь в останніх місцевих виборах. На суді підтвердила – є депутаткою Слов’янської міської ради. Нині – під нічним домашнім арештом. Та всього викладеного в обвинувальному акті – не підтримує.

Позицію обвинуваченої пояснюють захисники. Вважають – доказів вини Штепи немає. Довести це планують, поміж іншого, шляхом допиту свідків. Серед них – колишній прем'єр Арсеній Яценюк, ексголова Донецької області Сергій Тарута і п’ятий Президент Петро Порошенко.

Прокурори також подали списки свідків, яких збираються допитати. Їх десятеро. У власній позиції – впевнені.

"Підтримуємо обвинувачення та будемо підтримувати обвинувачення доказами, зібраними в ході досудового розслідування", – повідомила представниця обвинувачення Христина Павлійчук.

Першою власні пояснення надаватиме підозрювана. Наступне засідання має відбутися вже за тиждень – 16 лютого.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Ми підсіли на голку російсько-білоруської електроенергії й іншого виходу немає – депутат
Наступний матеріал
Жозеп Боррель відзвітував перед Європарламентом про результати візиту до Москви – що розповів
Loading...

Химерні коаліції заклятих друзів та заклятих ворогів – "Час Ч"

Штепа побореться за посаду міського голови Слов'янська у другому турі – дані екзитполу

Штепа не прийшла на засідання суду, бо "перебуває в зоні ризику та боїться захворіти на COVID-19"