Неля Штепа
Неля Штепа 5 канал

Штепа поза грою – скандальна ексочільниця Слов'янська не вийшла до другого туру

Читайте по-русски
За місце міського голови змагатиметься ще двоє людей, які підтримували сепаратистів у 2014 році

Колишня очільниця Слов'янська, яку шостий рік судять за сепаратизм, не пройшла у другий тур виборів міського голови. За крісло очільника змагатимуться кандидати від уламків "Партії регіонів" – "Опозиційної платформи – За життя" та "Опозиційного блоку". Які настрої в місті, що думає про вибори патріотична громада Слов'янська та хто і далі підтримує "русскій мір" і дружбу з Росією – знає журналістка "5 каналу".

Вибори минули. А Слов'янськ і досі в синіх кольорах від виборчої агітації. Виборча комісія ще рахує голоси, але, за попередніми даними, зрозуміло: до другого туру не проходить любителька коней Неля Штепа. На цих виборах вона – не на коні. Хоча у крісло депутата Штепа вочевидь усе ж таки сяде.

Щойно Центральна виборча комісія оголосить офіційні результати місцевих виборів-2020 Неля Штепа, колишній очільник міста Слов'янськ, яку звинувачують у сепаратизмі, знову зайде у цю будівлю, Слов'янську міську раду. І зайде не одна. Її політсила – "Партія миру і розвитку" отримала більше 10% голосів слов'янців. Штепа, як і в 2014-му, знову керуватиме містом. Щоправда, цього разу не з посади міського голови.

У подіях 2014-го "засвітилися" і два інших кандидати, які боротимуться за крісло очільника у другому турі – Павло Придворов від "Опозиційної платформи – За життя" та Вадим Лях від "Опоблоку". За словами ветерана російсько-української війни Фрідона Вєкуа, обидва голосували за проведення так званого референдуму та створення у місті "народної міліції" з бандитів Стрєлкова – Гіркіна. Обоє фігурують у кримінальному провадженні, порушеному за цим фактом.

"Для мене це жахіття. Це повертаємося до 14-го року, повертаємось знов до руського міра, повернемося до цінностей – "русскіє, наші браття". Чому так сталося? Це слабкість вертикалі влади. Ніхто притягнутий", – вважає координатор ГО учасників АТО "Захисник" Фрідон Вєкуа.

Найбільшу кількість депутатських крісел у міській раді Слов'янська здобуде "Опозиційна платформа – За життя". Кандидат від цієї політсили – Павло Придворов – відкрито виступає за дружбу з Росією. Якщо він виграє вибори міського голови, місто ризикує повернутися у 2014-й, кажуть патріоти.

"У 14 році, коли захопили місто, на блокпости йшло фінансування від нього, воду, харчування доставляв він, видавав блоки з амбразурою, на його заводі ремонтувалися "Нони", – каже активістка Галина Гуторова.

Ті "Нони", які постійно обстрілювали українські блокпости довкола Слов'янська. Про це Галині розповіли працівники машинобудівного заводу, власником якого є Придворов.

Журналіст місцевого видання Богдан Красовський зауважує: через розкол "Партії регіонів" – а "ОПЗЖ" та "Опоблок" – це її уламки, які не надто товаришують між собою – у міській раді такої єдності, як раніше, не буде. Крім того, у міськраду Слов'янська проходять ще "слуги народу", Штепа та її депутати, "Наш край" і "Європейська солідарність".

"Зараз Придворов і Штепа – вони взяли разом 47 чи 48%, тобто половина електорату – це проросійськи налаштовані громадяни. У "Слуги народу" є 15%, у "Солідарності" є 5%, тобто пята, четверта частина ради буде це, скажімо, що демократія, це буде політична конкуренція. Чого у нас не було ніколи", – каже журналіст Богдан Красовський.

І тут уже питання в тому, чиїми слугами зрештою будуть "слуги народу" – проукраїнської громади Слов'янська чи місцевих баронів з "ОПЗЖ". 

З Донеччини, Ольга Калиновська, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Порошенко став вироком Зеленському": нардепка про результати "Слуги народу" на виборах
Наступний матеріал
КСУ скасував покарання за брехню в деклараціях – реакція на скандальне рішення і чим це загрожує
Loading...
Штепа не прийшла на засідання суду, бо "перебуває в зоні ризику та боїться захворіти на COVID-19"

Штепа не прийшла на засідання суду, бо "перебуває в зоні ризику та боїться захворіти на COVID-19"

Для чого ЦВК кандидатка Штепа і "Компартія" – "Час Ч"

Для чого ЦВК кандидатка Штепа і "Компартія" – "Час Ч"

Ексочільниця міськради Слов'янська Неля Штепа отримала від України компенсацію

Ексочільниця міськради Слов'янська Неля Штепа отримала від України компенсацію