Володимир Омелян, міністр інфраструктури України (2016-2019)
Володимир Омелян, міністр інфраструктури України (2016-2019) 5 канал

Уряд підвів нас до вибору – або вимикається електрика, або імпортуємо з Росії – Омелян про ситуацію в енергетиці

Читайте по-русски
Україну повернули на "електричну голку" РФ, вважає ексміністр інфраструктури

Недолугі дії уряду призвели до проблем в енергозабезпеченні країни і штучно створили необхідність в імпорті російської електроенергії, а чинна влада намагається виправдати це необхідністю. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав міністр інфраструктури України (2016-2019) Володимир Омелян.

Він прокоментував ситуацію, яка склалася в енергетиці через наднизькі запаси вугілля на складах ТЕС, хоча восени прем'єр-міністр Денис Шмигаль рапортував, що з запасами вугілля на теплових електростанціях усе добре.

"Це ще один прорахунок уряду в роботі, за яку вони персонально відповідають. Це великий прорахунок Зеленського, який не давав належної уваги ситуації в енергетиці весь цей час. Ба більше, поклався на своїх проросійських радників, які навмисно довели Україну до такого стану, що енергетична система повністю розбалансована. Потужності АЕС багато в чому скорочені штучно. Робилася ставка на інші види енергії для отримання електрики і опалення житла, але це не спрацювало", – зазначив Омелян.

"Фактично нас зумисно підвели до тієї ситуації, що на початку січня в нас був дуже простий вибір – або в країні вимикається електрика, або ми змушені імпортувати її спершу з Білорусі, а тепер уже без обмежень з Російської Федерації. Росіяни нас повернули на "електричну голку", з якої ми давно зіскочили, бо за останніх урядів Порошенка і Яценюка ми жодного кіловата в Росії не закуповували. Зараз це вже нормальна практика, навіть більше, "зелені" це намагаються пояснити необхідністю. Необхідністю через їхні недолугі дії", – наголосив він.

На думку ексчиновника, уряд ніяк не контролював обсяги вугілля на складах і не стежив за поповненням запасів за умов підвищених витрат вугілля.

"Замість того, аби належним чином контролювати ситуацію, вони просто пустили це самоплином, розуміючи, що це призведе до необхідної для них кризи. Фактично, український уряд зіграв тут проти України", – вважає ексміністр інфраструктури.

"Коли в нас траплялася ситуація, що ми бачили перевитрати, ми тоді запроваджували енергетичний штаб під особистим контролем прем'єр-міністра, президента, профільного віцепрем'єра, який щоденно збирав усіх керівників. В тому числі і я був учасником енергетичного штабу, бо вугілля треба чимось довезти до ТЕС – а це "Укрзалізниця". Цього жодного разу не відбулося", – сказав Омелян.

"Уряд паскудно ставиться до своїх обов'язків – досі немає ні міністра енергетики, ні профільного віцепрем'єр-міністра. І це вже триває далеко не один місяць. Це вже фактично вся каденція цього уряду, коли ключові люди, які мали б опікуватися політикою енергетики України, енергетичною галуззю загалом – їх просто немає. Не призначили, забули", – додав він.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 10 лютого в "Укренерго" заявили, що ситуація з запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) в Україні залишається критичною і станом на 8 лютого його було на 43% менше від мінімальної норми.

 

Попередній матеріал
Через потужні снігопади у столиці закривають школи та дитячі садочки
Наступний матеріал
Шість років тому Краматорськ обстріляли російські "Смерчі" – як ці події згадують очевидці
Loading...