Хмельницька АЕС, ХАЕС
Хмельницька АЕС, ХАЕС president.gov.ua

До енергосистеми України підключать ще один блок АЕС – НКРЕКП

Читайте по-русски
До 12 лютого держрегулятор має оприлюднити результати перевірок ТЕС щодо наднизьких запасів вугілля

У понеділок, 15 лютого, до генерації електроенергії має підключитися ще один енергоблок Хмельницької АЕС, що допоможе збалансувати енергосистему і стало постачати електроенергію. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказали членкиня НКРЕКП Ольга Бабій та тимчасовий виконувач обов'язків президента "Енергоатому" Петро Котін.

"НКРЕКП уже перевіряє запаси вугілля на теплоелектростанціях. Перевірка розпочалася тиждень тому, до нас звернувся оператор передачі "Укренерго" щодо наднизьких запасів. Сьогодні був останній день подання пояснень ТЕСами про причини низьких запасів, і до п'ятниці ми плануємо опублікувати попередні результати перевірки", – зазначила вона.

"Укренерго" сьогодні оголосило, що нам не загрожують віялові відключення. Ми очікуємо запуск ще одного енергоблоку атомної електростанції 15 лютого – Запорізької АЕС. Це збалансує повністю систему і дозволить стало постачати електричну енергію", – наголосила Бабій.

Своєю чергою тимчасовий виконувач обов'язків президента "Енергоатому" Петро Котін зауважив, що 15 лютого планують підключити енергоблок Хмельницької АЕС.

"Пані Бабій дещо помилилася, йдеться не про Запорізьку атомну станцію, а про Хмельницьку атомну станцію… Зараз ведемо пускові роботи на другому енергоблоці Хмельницької АЕС, який вже найближчими днями буде підключений до енергосистеми, ми скоротили його ремонт майже на місяць, аби підтримати теплову генерацію", – зазначив він.

"Інше питання, чому це сталося, і хто в цьому винен. Атомна генерація? Аж ніяк", – додав Котін.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, 1 лютого Україна знову почала здійснювати імпорт електроенергії з Росії. 3 лютого в НКРЕКП заявили, що через критичну ситуацію із запасами вугілля на складах теплових електростанцій може статися загальносистемна аварія в об'єднаній енергосистемі України і блекаут.

 

Попередній матеріал
Найбільший у Європі: в Австрії спалах нового штаму COVID-19
Наступний матеріал
Марина Порошенко закликала центральну владу владнати питання реорганізації психоневрологічних закладів
Loading...