Агія Загребельська, співзасновниця проєкту "Ліга Антитрасту", державна уповноважена Антимонопольного комітету України (2015-2019)
Агія Загребельська, співзасновниця проєкту "Ліга Антитрасту", державна уповноважена Антимонопольного комітету України (2015-2019) 5 канал

Олігархи через вплив на чиновників максимізують прибутки, це виливається в катастрофи – ексуповноважена АМКУ про ситуацію в енергетиці

Читайте по-русски
Складна ситуація в енергосистемі України виникла через поєднання інтересів двох олігархів, вважає Загребельська

Катастрофічна ситуація в енергетиці України виникла через поєднання інтересів олігархів Ріната Ахметова і Ігоря Коломойського щодо максимізації їхнього прибутку і просунуті за допомогою підконтрольних чиновників рішення. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказала співзасновниця проєкту "Ліга Антитрасту", державна уповноважена Антимонопольного комітету України (2015-2019) Агія Загребельська.

Вона прокоментувала питання, чому ані держава, ані приватні компанії не розрахували запасів вугілля, аби його вистачило на зимову генерацію тепловими електростанціями.

"Всі все прекрасно знали, це не біном Ньютона, який неможливо розрахувати. Ще в жовтні було зрозуміло, що в нас є проблема зі строками ремонту атомних енергоблоків і підвищиться навантаження на теплову генерацію. І затверджений міністерством прогнозований баланс на сьогодні, як виявилося, абсолютно не відповідає реаліям, бо спалюється вугілля набагато більше, ніж планувало Міністерство енергетики. Тобто одна з причин, чому ми маємо цю проблему – те, що держава абсолютно неправильно розрахувала ті запаси, які мають бути на теплових електростанціях. І самі приватні компанії, бо тут не треба валити тільки на державу", – зазначила вона.

"У нас у більшості ринок представлений, в тому числі, приватною вугільною генерацією – більш як 70%. І відповідно, це бізнесмени, які мали б дивитися наперед і розуміти, яка ситуація на енергоринку, яка нас чекає зима. Там абсолютно професійні люди. І відповідно, підготуватися – не для того, щоб забезпечити нас безкоштовною електроенергією, а щоб самим заробити, працювати, і щоб усе було нормально", – пояснила Загребельська.

"Як бачимо, цього не сталося. Я згодна з колегами, що ми маємо справу з неналежною роботою чиновників, за яку вони отримують заробітну плату. Але, як на мене, потрібно також подумати про те, чому це сталося – чому чиновники неналежним чином виконали свою роботу. Вони непрофесійні, чи ми маємо іншу проблему?", – додала вона.

"Якщо ми подивимося на ринок електроенергії, то ми побачимо там поєднання інтересів двох олігархів. І в особі компаній, які виробляють електроенергію, добувають вугілля, і в особі великих споживачів. Тому що найбільші споживачі електроенергії в нас – це компанії, які також належать олігархам. І ми навіть можемо побачити олігархів, котрі, за даними ЗМІ, контролюють державні компанії, які мали б виробляти електроенергію і конкурувати з приватними", – вважає колишня уповноважена АМКУ.

"Ми сьогодні чуємо від депутатів партії "Слуга народу", що вихід "групи Коломойського" з фракції не вплине на їхню роботу, чуємо про "групу Ахметова". Тобто в нас олігархи сьогодні мають вплив на державних чиновників і просувають рішення, які максимізують їхні прибутки, не думаючи про населення, і це в результаті виливається в такі катастрофи", – наголосила Загребельська.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, наприкінці січня в "Укренерго" попередили про небезпеку для енергосистеми країни через рекордно низькі запаси вугілля, які залишилися на українських ТЕС. 3 лютого в НКРЕКП заявили, що через ситуацію з запасами вугілля на ТЕС не виключається можливість блекауту.

Попередній матеріал
Меморандум Кабміну щодо тарифів на опалення та гарячу воду – що він означає та що буде з "тепловими коефіцієнтами"
Наступний матеріал
Били залізним стільцем і зламали щелепу: поліцейських на Черкащині підозрюють у катуваннях – подробиці
Loading...