wildlife.by

"Кліматичний страйк" назвали словом року

  Читайте по-русски
  У вересні цього року проблема глобального потепління зібрала на демонстраціях по всьому світу близько шести мільйонів людей

  Укладачі словника англійської мови Collins Dictionary назвали "головним словом 2019 року" вираз "кліматичний страйк" (Climate strike). Про це повідомляє The Guardian.

  "У рік, коли глобальні протести з приводу кліматичної кризи проходили від Афганістану до В'єтнаму, демонстрації Extinction Rebellion перекривали рух у великих містах, а Ґрета Тунберг закликала молодих людей пропустити школу для боротьби з політичною бездіяльністю, Collins Dictionary назвав "кліматичний страйк" словом 2019 року", – заявили укладачі словника.

  Кліматичний страйк вони тлумачать як форму протесту, коли люди не йдуть на навчання або роботу, щоб піти на демонстрації, які вимагають дій у боротьбі зі зміною клімату.

  Перше використання виразу було зареєстровано у 2015 році, коли під час конференції ООН зі зміни клімату в Парижі пройшла масова демонстрація. Однак стійке формулювання ця фраза набула лише наприкінці 2018 року, коли молода шведська активістка Ґрета Тунберг закликала пропускати школу щоп'ятниці, щоб протестувати перед національним парламентом. У вересні 2019 року близько шести мільйонів людей приєдналися до всесвітнього кліматичного страйку.

  Нагадаємо, в кінці вересня 2019 року шведська екоактивістка Ґрета Тунберг отримала альтернативну Нобелівську премію – "За правильний спосіб життя". Нагороду дівчинці вручили за те, що вона "бореться і надихає на боротьбу заради клімату".

  Попередній матеріал
  Російські "гумконвої" знову на Донбасі: Україна направила РФ ноту протесту
  Наступний матеріал
  Портнов проти "Радіо Свобода": поліція розпочала кримінальне провадження за заявою ексчиновника

  В Ісландії провели церемонію "похорону" першого льодовика, який зник через клімат

  Стійке до препаратів: через зміни клімату світом поширилося небезпечне захворювання

  Вчені стверджують, що у 2050 році клімат у Києві буде як зараз у столиці Австралії

  Людство вже не зможе зупинити потепління в Арктиці – ООН

  Боротьба з глобальним потеплінням: вчені хочуть "охолодити" Землю завдяки геоінженерії

  Розміром ніби 2 Нью-Йорка: в Антарктиді може відколотися айсберг