Екоактивістка Грета Тунберг
Екоактивістка Грета Тунберг Скріншот відео

"Ви вкрали мої мрії, моє дитинство": відео емоційного виступу екоактивістки на Кліматичному саміті ООН

Читайте по-русски
Вона запитала у присутніх, яке вони мають право нехтувати науковими даними щодо стану клімату та приїжджати до ООН і розповідати, що вони роблять достатньо

На Кліматичному саміті ООН у Нью-Йорку активістка Грета Тунберг виступила з емоційною промовою, в якій заявила, що пусті балачки світових лідерів і небажання вдаватися до справжніх дій для негайної боротьби з кліматичною кризою крадуть майбутнє наступних поколінь та ставлять під загрозу всю планету.

16-річна шведська школярка стверджує, що перетнула Атлантику на яхті, щоб взяти участь в саміті ООН, пише "Укрінформ".

"Це все неправильно. Я не повинна бути тут. Я повинна повернутися до школи на іншому боці океану, з іншого боку ви приходите до нас, молодих людей, за надією. Як ви смієте! Ви вкрали мої мрії і моє дитинство своїми порожніми обіцянками", – заявила Грета Тунберг.

Дівчина розповіла, що понад 30 років наука давала абсолютно чіткі дані щодо стану клімату. Вона запитала у присутніх, яке вони мають право нехтувати цими даними та приїжджати до ООН і розповідати, що вони роблять достатньо, попри те, що справжні політичні рішення і близько не ухвалюються.

"Люди страждають. Люди вмирають. Руйнуються цілі екосистеми. Ми знаходимося на початку масового вимирання, і все, про що ви можете говорити, це гроші і казки про нескінченне економічне зростання. Як ви смієте!", – продовжила активістка.

Довідка: Юна активістка стала відомою, оголосивши екопротест "П'ятниці заради майбутнього" й відмовившись відвідувати школу щоп'ятниці. Таким чином вона прагнула привернути увагу урядів до глобальної загрози зміни клімату та закликати їх до негайних дій. Невдовзі протест дівчини став глобальним, а вона сама – однією з лідерок екоактивізму в світі.

Коли Грета почала свої пікети біля шведського парламенту, вона заборонила своїй мамі ходити з нею, щоб уникнути звинувачень у несамостійності або у тому, що хтось використовує її у своїх цілях. Однак такі звинувачення все одно прозвучали. Так, Ангела Меркель публічно заявила, що екологічні протести, що охопили Німеччину, є частиною гібридної війни Росії і маніпуляції громадською думкою з боку РФ. Однак Грета спростувала це твердження, і у свою чергу звинуватила Ангелу Меркель в тому, що вона висунула ці звинувачення, щоб уникнути екологічної теми.

Також Грету звинувачували у зв'язку з піар-фахівцем Інгмаром Ренцхогом, який, використовуючи ім'я Грети, залучив у свій стартап близько 1 млн доларів. Звинувачення були засновані на тому, що Грета спілкувалася з Ренцхогом і якийсь час перебувала в молодіжній раді його організації. На це Грета заявила, що не має ніякого стосунку до збору грошей Інгмаром.

Журнал Time назвав Грету однією з 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року.

Грета на своїх акціях вимагає, наприклад, щоб Франція знизила споживання електроенергії в чотири рази, що за цим показником поставить її в один ряд з Нігерією і Єгиптом. Також вона вимагає відмовитися від атомної енергетики, замінивши атомні електростанції газовими.

Попередній матеріал
Вищий антикорупційний суд вирішує підсудність справи Єфремова – включення
Наступний матеріал
"Перестановка меблів у борделі" – правозахисниця про перейменування Генеральної прокуратури
Loading...

"Я прибрав, твоя черга": кияни вийшли на берег Дніпра прибирати сміття

"Щоб Київ дихав": кияни написали відкритого листа до Кличка – чого вимагають

Мешканців лівого берега Києва непокоїть дим і сморід – нарікають на завод "Енергія"

Тисячі мертвих тушок: у ставку села на Волині стався масовий мор риби

В Україні планують встановлювати автомати для збору пастикових пляшок

Що на першій пресконференції розповів новопризначений міністр енергетики та захисту довкілля – відео