Олександр Єфремов
Олександр Єфремов 5 канал

Вищий антикорупційний суд вирішує підсудність справи Єфремова – включення

Читайте по-русски
На засідання суду прибув і Олександр Єфремов

Чи підсудна Вищому антикорупційному суду справа екснардепів Євремова, Стояна і Гордієнка, нині вирішують судді, перебуваючи у нарадчій кімнаті. Йдеться про підозри у зловживанні службовим становищем під час ухвалення так званих "диктаторських законів" від 16 січня 2014 року, інформує "5 канал".

Адвокати просили суддів вирішити, чи підсудна ця справа саме Антикорупційному суду, чи направити її в кримінальну палату Касаційного суду, щоб той вирішив, яка інституція повинна розглянути справу. Захисники вважають, що вирішення цього питання не є обов'язком саме Антикорупційного суду.

Прокурори ж стверджують, що зловживання службовим становищем – підсудне саме установі. На засідання прибули усі обвинувачені: Олександр Єфремов, Сергій Гордієнко й Олександр Стоянов. Вони заперечують свою провину.

Єфремов сказав: "У рамках лібералізації українського законодавства було прийнято відповідне рішення щодо декриміналізації статей, в тому числі 364 і 366. Для того, щоб наша справа розглядалася за цими статтями, як мінімум, там повинен бути внесений матеріальний збиток. Відповідно до закону України про статус депутата, ч. 1/ 5, ст. 209, який закріплює цю ж норму, не існує можливості для притягнення до кримінальної відповідальності". 

Нагадаємо, екснардепам закидають фальсифікацію результатів голосування у Парламенті за 16 січня 2014 року. Тоді під час вуличних протестів, Парламент ухвалив пакет законів, що обмежували права громадян та давали більше свободи силовикам. Закони ухвалювали підняттям рук та без обговорення. Наступного дня їх підписав тодішній президент Віктор Янукович.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 23 вересня, Апеляційний суд почав розгляд скарги на вирок Януковичу

Попередній матеріал
Денісова на нараді ОБСЄ у Варшаві: у РФ та окупованому Криму продовжують утримувати 113 українців
Наступний матеріал
"Ви вкрали мої мрії, моє дитинство": відео емоційного виступу екоактивістки на Кліматичному саміті ООН
Loading...