На Волині стався масовий мор риби
На Волині стався масовий мор риби 5 канал

Тисячі мертвих тушок: у ставку села на Волині стався масовий мор риби

Читайте по-русски
Обурені селяни запевняють, мор стався через дії орендаря водойми, який почав спускати зі ставка воду

Масовий мор риби на Волині. Тисячі мертвих особин вкрили поверхню водойми в селі Башлики. Місцеві впевнені – риба загинула через дії підприємства, що орендує ставок. Щоб розібратися в ситуації, вони викликали поліцію та екологів. Що стало причиною мору – дізнавалися кореспонденти.

На березі – запах тухлятини, у водоймі – тисячі мертвих рибин. Нині тушками вкрита вся поверхня ставка.

"Видно, вона вся, повністю блищить вся, дуже багато риби. Щука дика, аборигенна риба, карасі, плотва, карпи, окуні, вся риба лежить", – каже мешканець Башликів Володимир Гламазда.

Через масову загибель риби до водойми прийшли обурені селяни. Запевняють, мор стався через дії орендаря водойми, який почав спускати зі ставка воду.

"Дуже великі були щуки і великі окуні. Не виключено, що вони всі загинуть, бо при такій температурі 26-28° не можна зливати воду. Уся небезпека в тому, що ця риба, яка зараз подохла і потонула, через 2-3 дні спливе. От тоді що робити?" – міркує Петро Крук.

Цей ставок – у користуванні підприємства "Цуманьриба". Орендарі запевняють: працюють у межах законодавства, дозвіл в управління водного господарства на спуск води вони отримали. Натомість, називають свою версію мору риби.

"Замор, низький вміст кисню, через що і стали спускати рано. Бо побачили, що є відходи карася, через що треба було спустити", – запевняє орендарка Людмила Попик.

Скільки риби загинуло, а найголовніше – чому, нині з'ясовують фахівці Державної екологічної інспекції. Вони вже взяли зразки води на аналіз.

Дивіться також: На столичній Русанівці масово гине риба: журналісти з'ясовували причини

"Збитки завдані не державі, а суб'єкт господарювання завдав сам собі збитки. Єдине – ми можемо тільки видати припис. Наші спеціалісти сьогодні там є і видають відповідний припис, щоб керівництво забезпечило утилізацію цієї снулої риби. Тобто, вони мають її зібрати і передати на утилізацію. Ми проведемо перевірку підприємства "Цуманьриба", якщо з її сторони будуть порушення – ми притягнемо їх до відповідальності", – звітує начальник відділу Держекоінспекції Антон Поліщук.

Поки орендарі збирають рибу лише на ставку. Тушки, що розкладаються, вже потрапили й до річки Путилівки, до якої впадає водойма. Тут її ніхто не прибирає.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Нищать її вщент": як і навіщо окупанти руйнують цивільну інфраструктуру вздовж Бахмутської траси
Наступний матеріал
"Ні дня без обстрілів": біля окупованої Горлівки традиційно гаряче – репортаж з фронту
Loading...