У Києві відзначили День Дніпра
У Києві відзначили День Дніпра 5 канал

Перепливали впоперек та зарибнювали мальками: як у Києві відзначили День Дніпра – відео

Читайте по-русски
До Дня Дніпра у річку випустили понад 10 тисяч мальків

На День Дніпра у столиці запустили понад 10 тисяч мальків у річку. У такий спосіб укотре намагаються відновити екосистему водойми. До свята приурочили і заплив аматорів та спортсменів. Бачила все кореспондент "5 каналу" Валерія Павленко.

Десятки контейнерів. У кожному – сотні рибок прісноводної стерляді. До Дня Дніпра, який збігся зі святом Івана Купала, у річку випустили понад 10 тисяч мальків.

Зариблення – не для рибалок, а для екосистеми Дніпра. Фахівці кілька років поспіль намагаються збільшити річкову фауну.

Володимир Мухін, голова управління Держрибагентства Києва, говорить: "Останні десятиліття Дніпро, ми знаємо, знищувалося, тим самим знищувалися природні нерестовища, природні території, де ця червонокнижна стерлядь, яка пережила динозаврів, ми боїмося, може не пережити людину".

Нині одна з проблем Дніпра – цвітіння води. Щоліта водойма вкривається синіми та зеленими водоростями. У Держрибагентстві запевняють: стерлядь зможе очистити річку від водоростей, адже цією зеленню риба харчується. Для того, щоб знищити водорості у Дніпрі в межах Києва, знадобиться кілька років.

"Покращення стану води, пропагуємо невикористання фосфатів для того, щоб не розвивалися синьо-зелені водорості", – каже Володимир Мухін.

Зариблення вже відбули. Тепер вирішили ще й Дніпро перепливти. Усе приурочили до Дня Дніпра. Дистанція – трохи менше кілометра. Її долали і любителі, і плавці-професіонали. Поки Дніпро перепливали, зливу навіть не помітили. 

Утім, за запливом пильно стежили рятувальники. Одні поруч із плавцями, інші – на узбережжі. Організатори дійства наголошують: ще одна мета відзначення дня Дніпра – привернути увагу до шаленої кількості пластику у воді.

"Гасло сьогоднішнього свята – "Вода без ПЕТ – Дніпру респект". ПЕТ мається на увазі маркування пластику. Як великого, так і мікропластику, якого практично візуально людина не може побачити. Але він виділяє фталати, які є шкідливими для здоров'я людей", – розповіда Ірина Овчаренко, голова Державного агентства водних ресурсів України.

Нині агентство водних ресурсів перейняло європейську технологію – моніторинг якості води. Завдяки цьому на мапі агентства з'явилися забруднені пластиком ділянки Дніпра, які треба прибирати.

Валерія Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Данилюк після засідання РНБО: "Скасування телемосту – не кінець інформвійни"
Наступний матеріал
Нацрада не може позбавити NewsOne ліцензії, тому звернеться до ВР – Костинський
Loading...