ООС
ООС 5 канал

"Нищать її вщент": як і навіщо окупанти руйнують цивільну інфраструктуру вздовж Бахмутської траси

Читайте по-русски
Українським армійцям ворог нагадує про себе щонайменше раз на годину

Середа минає на лінії фронту. Неспокійною лишається ситуація вздовж Бахмутської траси. Там ворог обстрілював українські позиції з озброєння броньованих машин піхоти гранатометів та стрілецької зброї. Провокації тривали і зранку. Свідком стала і кореспондент "5 каналу".

"Це одна з найближчих позицій до Бахмутської траси, і водночас – одна з найгарячіших ділянок фронту Луганського напрямку. Вогонь тут окупанти не припиняють ні вночі, ні вдень. І кілька хвилин тому тут так само лунали постріли", – розповідає журналіст Вікторія Ковальова.

Армієць Микола каже, ворог нагадує про себе щонайменше раз за годину: "Це стандартна ситуація, лунають постріли з кулеметів та стрілецької зброї, як автомат, 5,45 мм, 7,62 мм. Хочуть спровокувати нас на якісь дії, але ми на це не ведемося".

Дивіться також: Переміщення помічають – відразу обстрілюють: як ворожі снайпери дошкуляють захисникам Авдіївки

Під час одного з обстрілів боєць підрозділу зазнав поранення. Вояки кажуть, армієць народився в сорочці. Ворожа куля поцілила йому каску.

"Це ви бачите самі, які результати перемир'я. І показує реальний приклад, як засоби захисту вберегли життя нашому побратиму, одному з наших військовослужбовців, який проходить з нами разом службу", – демонструє пошкоджену каску військовослужбовець Валерій.

Армійці кажуть, ситуація на передовій кардинально змінилася на початку вересня: "Жодного обстрілу, до двох тижнів по тому, з їхньої сторони не було. Нещодавно відбулася ротація і противник почав міняти свої повадки. Тому ні про ніяке перемир'я не може бути і мови, в принципі, з їхньої сторони".

Окупанти не лише укріплюються, а й руйнують цивільну інфраструктуру на сході. Почали підривати асфальтовану дорогу.

"Вони її просто нищать ущент, щоб зробити собі безпечний проїзд. Уже зафіксовані підриви дороги в трьох місцях, щоб безпечно пересуватися і щоб ми не фіксували їхнє переміщення. Даний підрозділ противника, який стоїть попереду, він тримає нас у напрузі щоденно і щогодинно. От ми зараз сидимо тихо, але ніколи не знаєш, може через хвилину прилетіти ВОГ противника", – міркує Сергій.

І прогноз вояки справджуються – окупанти розпочинають обстрілювати сусідні позиції.

"Ми чуємо постріли з гармати, 73 мм, це напевно буде БМП-1, який веде стрільбу по наших позиціях. Військовослужбовці зараз перебувають на своїх спостережних пунктах. Будемо чекати вказівок командування", – пояснює Микола.

Надалі армійці з метою безпеки просять знімальну групу покинути позиції.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Зрада товариша, "підстави" тюремників і брак рідної мови: що Сущенко розповів про ув'язнення
Наступний матеріал
Тисячі мертвих тушок: у ставку села на Волині стався масовий мор риби
Loading...