Роман Сущенко
Роман Сущенко 5 канал

Зрада товариша, "підстави" тюремників і брак рідної мови: що Сущенко розповів про ув'язнення

Читайте по-русски
Понад 200 книжок прочитав у неволі, написав пів сотні картин. Саме творчістю найактивніше займався Роман у російських колоніях

Звільнений український політв'язень та журналіст Роман Сущенко дав свою першу прес-конференцію після майже 3-х років російської в'язниці. Відбулася зустріч із медійниками в інформаційному агентстві "Укрінформ", де раніше він і працював.

Від самого ранку в інформагентстві "Укрінформ" метушаться десятки журналістів. Хоча до самої події ще залишається кілька годин. "Волю Сущенку" – цей банер на будівлі агенції провисів майже 3 роки. А все для того, аби привернути увагу суспільства до російського полону українського журналіста

"Скажу вам коротко, що до цього моменту я не вірив у дива. А виявляється, дива бувають. Я повернувся, я радий усіх вас бачити", – після цієї промови з балкона Роман знімає банер і зі своїм захисником Марком Фейгіним спускаються до найбільшої зали агентства, де вже чекають сотні журналістів.

Позаду – майже 3 роки російської в'язниці. Сущенко згадує, як 30 вересня 2016-го він поїхав до Москви, щоб допомогти родичам. У російській столиці про зустріч попросив товариш, який був російським військовим.

"Впевнений, що це був його вибір. І насправді це така біблейська історія, Каїн та Авель. Ну він зробив вибір, що тут вдієш. Ми з ним не спілкувалися після до того, хоча до цього постійно", – згадує колишній політв'язень.

За словами звільненого журналіста, під час спілкування давній знайомий підсунув диск із нібито родинними фото, які під час слідства російські спецслужби перетворили на секретні дані.

"Це була цілком продумана, витончена, брутальна операція, яка планувалася, розроблялася, і була здійснена за певний час, ну, може за більш як рік", – каже звільнений журналіст.

Його громадський захисник додає: "Йшлося про бойові дії на сході і півдні України. Ставилося це в провину Роману, що він намагався отримати секретні відомості, що становлять державну таємницю. І це лягло в основу справи".

Сущенка звинуватили у шпигунстві та заґратували на 12 років. Умови в російських катівнях були нелюдські, зізнається Роман. Тюремники не раз намагалися спровокувати його на порушення, а адміністрація в'язниці – завербувати, розповідає журналіст. А коли почув про ймовірне звільнення – не повірив. Так само й донька Сущенка, – Юлія до останнього не вірила, поки не побачила батька.

Понад 200 книжок прочитав у неволі, написав пів сотні картин. Саме творчістю найактивніше займався Роман у російських колоніях. Тепер планує продавати їх на аукціоні: "Кошти, відповідно, використати для того, щоб підтримати наших політв'язнів та їхні родини".

Також звільнений журналіст розповів, що залишиться в професії та займатиметься публічною діяльністю.

Мирослав Солонар, Віктор Прокопенко, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Навчили сусідів кричати "Слава Україні": як пройшла емоційна зустріч звільнених моряків і Порошенка
Наступний матеріал
"Нищать її вщент": як і навіщо окупанти руйнують цивільну інфраструктуру вздовж Бахмутської траси
Loading...

Пресконференція Романа Сущенка та адвоката Марка Фейгіна – завершено

Сущенко подякував Зеленському і Порошенку за звільнення – відео

В ОБСЄ закликали Росію звільнити Сенцова і Сущенка у відповідь на звільнення Вишинського

Політв'язень Сущенко письмово погодився відбувати покарання в Україні – адвокат

Адвокат припускає, що Сущенка можуть обміняти на Вишинського

Акція на підтримку політв'язня Романа Сущенка відбулася у Брюсселі