Сущенко
Сущенко Радіо Свобода

Політв'язень Сущенко письмово погодився відбувати покарання в Україні – адвокат

Читайте по-русски
Однак не зовсім зрозуміло, хто з української сторони відповідає за це, якою є стратегія звільнення українських політв'язнів в Росії

Захисник незаконно ув'язненого в Росії журналіста "Укрінформу" Романа Сущенка Марк Фейгін заявив, що його підзахисний підписав документи на згоду відбувати термін покарання в Україні, проте "перебільшувати значення цього факту не варто".

Про це Фейгін повідомив "Укрінформу".

"Під час спілкування з Романом Сущенком, недавнього – по телефону, і більш раннього – особистого, ми обговорювали також і перспективи обміну, звільнення. Можу сказати, що влітку Роман підписав з ініціативи російської сторони папери про його згоду на відбування покарання в Україні. Але перебільшувати значення цього факту не варто. Ці папери можуть досить довго лежати в папках, чекаючи свого часу. Плани російської сторони не є нам відомі", – сказав Фейгін.

На його думку, в цілому переговори про можливий обмін зараз "на стадії завмирання". Зокрема, не зовсім зрозуміло, хто з української сторони відповідає за це, якою є стратегія звільнення українських політв'язнів в Росії, зазначив захисник.

"Але така ситуація має і цілком об'єктивні причини. В Україні зараз відбувається природний процес переформатування влади після виборів. Сподіваюся, що вже до осені ситуація зміниться", – резюмував Фейгін.

Нагадаємо, за ґратами в Росії Роман Сущенко перебуває вже більш як три роки. Журналіста "Укрінформу" затримали наприкінці вересня 2016-го, у Москві. Російські спецслужби інкримінують йому шпигунство. Слідство вважає, що Сущенко збирав інформацію про армію Російської Федерації.

Московський міський суд визнав українця винним та призначив покарання – 12 років позбавлення волі. Українська сторона і сам Роман відкидають шпигунські закиди і закликають звільнити політичного бранця.

Попередній матеріал
"ЗСУ і країна в цілому повинні готуватися до агресії з боку РФ" – радник Богдана
Наступний матеріал
Україна та Туреччина разом знайдуть шлях змінити ситуацію в Чорноморському регіоні – Зеленський
Loading...

"З Вами правда і вся Україна": привітати Сущенка зібралися рідні, близькі та предстоятель ПЦУ Епіфаній

У ПЦУ створили православну місію допомоги українським політв'язням Кремля – Епіфаній

Зустріч "День народження Романа Сущенка – журналіста, художника, політв'язня" – відео

У кремлівському полоні: українці Сущенко і Балух відзначають сьогодні День народження

"Його не переводили до іншої камери": Фейгін розповів, де та в яких умовах утримують Сущенка

Сущенка помістили до карцеру і відверто знущаються – Денісова